זו לא המצלמה – זה הצלם שמאחוריה

 

כל מה שאפשר לעשות עם מצלמת הסמארטפון

 

אנחנו חיים בתקופה מעניינת. הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מסחרר. אנחנו נמצאים בנקודה בה אנחנו יוצרים מוצרים שאפילו לא ידענו שאנחנו צריכים – בכל תחום, וגם בתחום הצילום. תמו הימים בהם צלם היה חייב להסתובב עם ערכת צילום שערכה עשרות אלפי שקלים בשביל להוציא תמונה ששווה משהו. כיום, כל מה שאתם באמת צריכים הוא סמארטפון. אם יש לכם את זה – טכנולוגיית הצילום הקיימת בסמארטפון (שגם היא השתכללה מאוד עם השנים) תספיק לכם על מנת להוציא תמונה טובה. חלק ממצלמות הטלפון כיום כמעט מבטלות את הצורך במצלמת DSLR או SLR מסורתית. אף על פי כן, גם אם בבעלותכם מכחול – זה לא אומר שאתם ציירים. לכן – העובדה שיש לכם מצלמה משוכללת בטלפון לא הופכת אתכם לצלמים.

כיום רוב האנשים, וגם צלמים מקצועיים, מצלמים לא מעט באמצעות הסמארטפון – אם בגלל זמינות העלאת התמונה, היכולת לעשות פילטרים מיידיים או פשוט כי הסמארטפון תמיד איתנו, והמצלמה – לא בהכרח. לכן אספנו עבורכם טיפים לצילום בסמארטפון.

1. למדו את מצלמת הסמארטפון שלכם (כפי שלמדתם את המצלמה הרגילה):

הדור החדש של מצלמות הסמארטפונים נחשב למשוכלל במיוחד. לדוגמא, לחלק מהמצלמות יש יכולת לצלם בחשיפה ארוכה ובמהירות נמוכה, פונקציה שהייתה שמורה רק למצלמות SLR בעבר. הדבר הכי טוב במצלמות האלה הוא נוחות השימוש בהן – כבר לא צריך לעבוד שעות בעריכה בשביל להוציא תמונה. אפליקציות של עריכת תמונות סטילס/וידאו מאפשרות להגיע לרמה של כמעט פוטושופ.

2. דחפו את התמונות שלכם לכל מקום אפשרי:

הצטרפו לקבוצות פייסבוק, בלוגים או פורומים של צלמים מקצועיים או מגזיני צילום. פרסמו שם את התמונות שלכם במטרה לקבל ביקורת בונה. ייתכן שאנשים יעירו על התאורה, הקומפוזיציה או הסטיילינג אבל זו הדרך להשתפר.

3. מצאו סגנון אישי:

מצאו תחומים/צלמים שאתם מעריכים ותשאבו מהם השראה. צלמו כמה שיותר! חשוב להידבק בחיידק הצילום – לא משנה באיזה תחום: צילום רחוב, פורטרטים, טבע וכדומה. אם תצלמו הרבה, הסגנון שלכם כבר ימצא את דרכו אליכם.

4. דעו מתי לצלם:

הורידו אפליקציות כמו “golden hour” שמדווחת לכם מתי מתחילה השעה הקסומה (קצת אחרי הזריחה או קצת לפני השקיעה). זה תמיד הזמן הטוב ביותר ביום לצלם. אל תהיו עצלנים – אף אחד עדיין לא התחרט על כך שהתעורר לצלם את הזריחה.

5. דעו איפה לצלם:

מומלץ לצאת לטיולים רגליים וללכת קצת לאיבוד, זו הדרך למצוא מקומות חדשים ומגניבים. בדקו באינטרנט איפה יש בניינים מיוחדים, הצטרפו לקבוצות של חיים אורבאניים או ארכיטקטורה באזור שלכם ומצאו דרכן בניינים וגגות נטושים. העובדה שאתם לא מסתובבים עם מצלמה גדולה אלא עם הטלפון כבר הופכת אתכם לפחות בולטים בשטח ומאפשרת לכם לצלם יותר בחופשיות.

זכרו! ההשוואה בין מצלמת SLR למצלמת הסמארטפון איננה בהכרח חשובה, כי המצלמה היא רק הכלי. אם יש לכם עין ואתם מוכשרים, כל כלי יביא לידי ביטוי את הכישרון הזה. כמובן שאם אתם הולכים לצלם סדרת צילומים מקצועיים עבורכם, עבור אדם אחר או עבור אירוע כלשהו – רצוי להצטייד במצלמה מקצועית שעדיין מאפשרת דברים שהסמארטפון לא תמיד מאפשר. אבל ביומיום שלכם, אל תזלזלו במצלמת הסמארטפון הנגישה – היא לא תאכזב אתכם. קסם העידן המודרני הוא שלכולם יש מצלמה בכיס ולכן כולם יכולים לחוות את קסם הצילום– עכשיו השאלה היא האם אתם קוסמים.

שלושה צלמים המצלמים בעיקר באמצעות הטלפון שלהם וששווה לעקוב אחריהם באינסטגרם:

Richard Koci Hernandez

Gareth Pon

Mustafa Seven

 

 

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:

    שלחו הודעה
    לוגו ריבוע שקוף

    תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

    פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

    דילוג לתוכן