Holy Wine

Holy Wine

מאת: רון ״סנואו״ שי

רון סנואו שי במאי ויוצר סרטים מוביל את תחום צילום ועריכת הוידאו בסטודיו גברא מספר על סרטו הדוקומנטרי החדש שעומד לצאת לאחר שנים של הכנה, יפיפה!


 

רגש קדוש

 

מה אנחנו בני האדם, לא עושים בשביל ריגוש. מטפסים להרים הכי גבוהים, צוללים לעומקים הכי עמוקים, אוכלים מאכלים שלא טעמנו בחיים, מטיילים, מתרוצצים, טסים לכל הכיוונים, קופצים ממטוסים, קופצים למסיבות (וזוחלים חזרה) ואז הולכים לקפוץ שוב. גם מערכות יחסים מטלטלות, מרגשות, עם בני זוג, עם משפחה וחברים, עם כלבים, חתולים או חיות אחרות. אנו בני אדם, יצורים רגשניים ומחפשים את זה כל הזמן. יש כאלה שמתחבאים כשהם מתרגשים, אבל כולנו אוהבים את זה. זה גורם לנו להרגיש חיים ואת זה אנחנו אוהבים במיוחד, כל אחד בדרכו שלו.  כך גם הסרטים שאנחנו בוחרים לראות. אנחנו רוצים קפוץ למציאות מדומה לאיזה שעה שעתיים…

יש לנו מגוון רחב מאד של רגשות, אותן ניתן להדליק, להפעיל או לכבות… חלקנו, גם עושים סרטים שכל מטרתם היא לחשוף את הרגש הזה, לעורר מחשבה, לעשות שינוי.

כך נולד לו הסרט שאנו מסיימים בימים אלה ושמו ׳יין קדוש׳. או יותר נכון – ‘Holy Wine’.  יין הוא חלק בלתי נפרד מארוחה טובה ותמיד היה על השולחן, אך תרבות היין הישראלית רק התחילה לא מזמן. כשחיפשתי נושא לסרט חדש, פתחתי בתחקיר על היין הישראלי והתרגשתי מאד. לצערי, אותה התרגשות הפכה למשהו אחר.

גיליתי תעשייה צעירה ובועטת, עם איכות מדהימה ופוטנציאל אדיר, אשר נגררת במשך שנים עם שלל בעיות, הגבלים וחוקים, כמו כל תעשייה צעירה. אך היה שם משהו עמוק יותר, המתקשר ישירות אל המהות הישראלית והחיים שלנו בארץ ישראל. זה הדבר שריגש אותי בצורה מאד מיוחדת. זה עורר תדהמה, כעס, עצבות, עצבנות ועוד הרבה רגשות בסגנון. אמרנו כבר שיש מגוון רב של רגשות? הם הופיעו כולן ולא עזבו אותי. הן אלה שיצרו אצלי את הרצון והצורך, ליצור את הסרט הזה. נשמע כמו סיפור טוב, לא?

 

משנת 2012 הסרט הזה הופק מהלב, באופן לא רציף אך עצמאי לחלוטין, ללא כל תמיכה מאף גוף אינטרסנטי, ללא קרנות קולנוע, ללא תרומות אנונימיות, ללא כספים מיקבים. עם צוות מצומצם ואיכותי, חדור מטרה ומוכן לתת מעצמו מעל ומעבר. רק כך יכלנו לשמור על ערכיות ניטרלית ושליטה מלאה במוצר הסופי. בנושאים כאלה, הדעות רבות והגיע הזמן שנשמיע את דעתנו, ללא מורא, ללא פילטרים. ללא פוליטיקלי קורקט. לא רק הדעה שלי, לא רק שלך. של כל אלה ששותקים אך חושבים שאפשר לעשות דברים אחרת. אולי בדרך קשה יותר, ארוכה יותר, אך היא הדרך האמיתית ביותר. הנכונה ביותר. האמוציונלית יותר.

אולי זה מה שיוכל לעורר אותנו להמשיך לחפש את אותו הרגש.

צפו בטיזר לסרט:

Website: www.HolyWineMovie.com

Social: Twitter, Instagram & Facebook.

#IsraelWine


רוצים להיות מולטי-צלמים ולספק מגוון של שירותים ללקוחות שלכם? קורסי הוידאו (יסודות/מתקדם) בסטודיו גברא ייתנו לכם את כל הכלים הנדרשים כדי להפיק סרטונים בוידאו למטרות שונות, והכל עם מצלמות הסטילס שלכם.
לפרטים נוספים לגבי קורסי הוידאו לחצו כאן.
יש לכם שאלות? נשמח לייעץ ולהכווין בטלפון 03-5285105

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
שלחו הודעה
לוגו ריבוע שקוף

תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

דילוג לתוכן