צילום וידאו ב-DSLR | קורס צילום וידאו dslr | סטודיו גברא

דברים שצריך לדעת על צילום וידאו ב-DSLR

מצלמות ה-SLR הראשונות שיכלו לצלם וידאו באיכות HD יצאו לשוק ב-2008. תוך שנתיים בלבד, המצלמות האלו עשו מהפכה בעולם צילום הסרטים העצמאיים בשל יכולותיהן לייצר סרטים באיכות מדהימה, בעלות נמוכה ובאריזה קומפקטית. במהרה הם הפכו למצלמות הנבחרות על ידי תעשיית צלמי הקולנוע האינדי ברחבי העולם, ואפילו רוברט רודריגז ("דספרדו", "עיר החטאים") נצפה מצלם בטכנולוגיה זו.

להלן 5 דברים שכדאי לכם לדעת על התופעה:

1. עומק שדה: לאור מגבלות בטכנולוגיה ובתקציב, רוב הצלמים בתעשיית הסרטים העצמאיים השתמשו בעדשות בילד-אין שהגבילו את חופש הפעולה היצירתי שלהם בכל הנוגע לעומק שדה. אם הצלם רצה לרכך את הפוקוס על ידי עומק שדה רדוד או היה צריך להשתמש במתאם לעדשת 35 מ"מ על חשבון אור, צבע ופוקוס אוטומטי. המעבר מהקלטה על סרט להקלטה על כרטיסי זיכרון, בשילוב חיישנים משופרים, אפשר לוידאו להיכנס לתוך גוף מצלמת SLR סטנדרטית. מה שאומר שבמצלמת HD DSLR אפשר לצלם את הוידאו ישירות דרך בחירה בעדשת 35 מ"מ. זה מאפשר לצלם לקבל את עומק השדה הרדוד שרואים במצלמות קולנוע מקצועיות.

2. "המראה הקולנועי": מצלמות ה-DSLR החדשות מתחילות להציע הקלטת וידאו איכותית ביותר ב-HD ב 24 פריימים/שנייה, ערך המשתווה למה שמקבלים במצלמות קולנוע. תקבלו את אותו ערבול תנועה עדין שמאפיין את הקולנוע – ובשילוב עם עומק השדה הרדוד וקצת תיקון צבע אפשר לקבל את אותו מראה קולנועי מרוכך.

3. אפשר לצלם בלילה: חיישני האור במצלמות וידאו הם בדרך כלל זעירים, קטנים יותר ממטבע של אגורה. מצלמות SLR מקצועיות מצוידות בחיישני 35 מ"מ שמאפשרים ליותר אור להיכנס לתמונות הסטילס. בשימוש בחיישנים כאלה להקלטת וידאו HD אפשר לקבל דמויות בהירות ומלאות חיים שמביישות את החיישנים הקטנים של מצלמות הוידאו. וחשוב מכך, עם חיישנים כאלה אפשר לצלם בתנאי תאורה קשים ובאור נמוך ועדיין לקבל תוצאות נהדרות.

4. הן קטנות וקלות! לפני מספר שנים, אם רציתם לקבל וידאו DSLR איכותי, הייתם צריכים להשתמש במצלמות גדולות ולצרף להן מתאמי עדשות מסורבלים, מה שהסתכם במפלצת על חצובה. להסתובב עם כל הציוד הזה עליכם, מצריך רכב גדול טנדר. לעומת זאת, במצלמות DSLR של היום אפשר פשוט לדחוף אותה לתוך תרמיל, לקשור לו חצובה ולצאת לדרך.

5. והן יחסית זולות! זו הסיבה האמיתית לכך שמצלמות ה-DSLR הפכו למועדפות על תעשיית סרטי הקולנוע העצמאיים. אפילו אם תבחרו במצלמה הכי מתקדמת, היא עדיין תהיה זולה בהרבה ממצלמות הוידאו הגדולות והמתאמים שצריך לרכוש עבורן. כיום אפשר לקבל וידאו באיכות מדהימה ובתקציב קטן על ידי שכירת הפלאים הקטנים הללו.

אלו הסיבות לכך שצילום וידאו ב-DSLR משנה את פני הקולנוע העצמאי. יכולות הצילום של המצלמות עדיין בחיתוליהן, אבל עם יותר ויותר יצרנים שעולים על גל הטכנולוגיה הזו היא משתפרת כל הזמן ובמקביל, מחירה יורד ויורד. לא יעבור עוד זמן רב עד שנראה אפילו מצלמות DSLR פשוטות שמצלמות וידאו מדהים ובאיכות HD.

ראו מה אפשר לעשות עם מצלמת DSLR בסרטון הבא

קורס צילום וידאו ב-DSLR ייפתח בחודש ספטמבר. מעבר לפן הטכני, נעסוק גם בתסריט, בימוי, הפקה ועריכה ברמה מקצועית, שתאפשר לבוגרי הקורס להרחיב את סל הכלים המקצועי שלהם ולעסוק בתחום הווידאו ברמה המקצועית ביותר. הפורמט – לימודים של יום בשבוע עם מיטב המרצים שהם במאים, תסריטאים, צלמים ומפיקים שעובדים בתעשייה.

לפרטים נוספים על הקורס לחצו כאן

740797_10152240837979439_2000988110_o צילום סטודיו גברא

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו: