הפכו את הבית לסטודיו

10 טיפים לצילום בסטודיו ביתי עם תאורת פלאשים

 

מאת: שרון שטרן

1. מומלץ להחשיך את החלל עד כמה שניתן, על מנת שניתן יהיה לראות באופן מדויק את נפילת האור על המצולם.

2. ישנן ערכות מוכנות ולא יקרות, לצלם המתחיל בסטודיו. הכוללות: זוג חצובות, שני ראשי פלאשים, ולעיתים אף מחזירי אור ומרככים למיניהם). קומפקטי, מגיע ארוז במזוודה. ומספק בהחלט לסטודיו ביתי.

3. כדאי להתרחק כמה שניתן ממקור האור פיזית,להשתמש בעדשה ארוכת מוקד(Telephoto Lens),ולהרכיב את מגן השמש (Lens Hood). לקבלת תוצאה קונטראסטית וחדה.

4. יש להרחיק את המצולם מהרקע משתי סיבות עיקריות: הראשונה, לקבלת רקע נקי מצללים. והשנייה היא האפשרות להארת הרקע בנפרד, עם השפעה מינימלית של אור על המצולם.

5. מקור ההשראה הטוב ביותר עבור צלם סטודיו – הוא אור השמש. נדיר לראות ברחוב אדם, המסתובב עם שני צללים מאחוריו. כדאי לזכור זאת, כאשר מתחילים להוסיף יותר ממקור תאורה אחת על המצולם.

6. שימוש בכיסא או סולם קטן, רק על מנת שניתן יהיה להישען עליו, יכול לתרום רבות ליציבה ולתחושת הביטחון של המצולם.

8. בלהט הצילום, לעתים נוטים להתעלם מאותם צללים קטנים שמטיל האף על הפנים. יש להתעכב ולנסות למנוע אותם (בהתאם לדרישות כמובן). או לדאוג שיפלו באופן מחמיא (תאורת פרפר, רמברנט וכו’).

9. פידבק חיובי לאורך כל הצילום, של הצלם למצולם, הכרחי להפקת המקסימום מאותה מערכת היחסים הנרקמת בין השניים.

10. וכמובן…מוזיקה טובה בסטודיו – תמיד תשפר את התוצאה.

בהצלחה!

 

 

שרון שטרן –
צלמת עצמאית, בוגרת המגמה לצילום מקצועי מכללת הדסה. בעלת תואר B.A בתולדות האמנות ומדעי הרוח, אוניברסיטת ת”א. שרון מצלמת עבור מגזינים ומשתתפת פעילה בתערוכות (קבוצת “סאלונה” ועוד), עוסקת בצילום מסחרי בסטודיו, בעיקר צילום אנשים. 

 

לכל הפוסטים >> 

 
צילום: שרון שטרן
למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
שלחו הודעה
לוגו ריבוע שקוף

תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

דילוג לתוכן