שיחה עם חיים כהן - צלם אופנה, פרסום וצילום מוצר - סטודיו גברא

שיחה עם חיים כהן – צלם אופנה, פרסום וצילום מוצר

חיים כהן, בוגר קורס סטודיו, סיפר לנו קצת על הדרך.

איך הגיע לסטודיו גברא, על תהליך הלימודים, מה עבר מאז ומה מתוכנן להמשך. 

צילום: חיים כהן

 

איך הגעת לסטודיו גברא? ובכלל לעולם הצילום?

עבדתי בעסק משפחתי בתחום הביטוח, ואפשר להגיד שלסטודיו גברא ולתחום הצילום בכלל הגעתי די במקרה. למדתי קצת צילום סטילס ראיתי פרסום בפייסבוק על קורס סטודיו שנפתח והלכתי עם תחושת הבטן שלי שאמרה לי שזה נכון. צילום עניין אותי אבל זה ממש התחיל כתחביב.

ומה קרה אחרי הלימודים?

לקראת סוף הלימודים הבנתי שאני רוצה לנסות להפוך את הצילום למקצוע העיקרי שלי. זה היה שינוי כיוון די משמעותי עבורי אבל החלטתי לקחת את הסיכון. הצעתי את עצמי כאסיסטנט למספר צלמים בארץ ובכמה תחומים שונים – בעיקר צילום אופנה ומסחרי. התחלתי לעבוד יחד עם כמה מהם ותוך כדי התפתחתי ולמדתי. התחלתי לקחת יותר עבודות משלי, חלקם גם בתחום צילום האירועים והאוכל, והמשכתי לחפש את הדרך שלי ולהבין מה מעניין אותי לצלם. לפני כשנתיים פתחתי סטודיו משלי.

צילום: חיים כהן

אז מה בעצם אתה מצלם היום בעיקר? מה הסגנון המועדף עליך?

בגדול אני צלם מסחרי היום, בדגש על צילומי אופנה, פרסום וצילום מוצר. אחרי שיצא לי לנסות הרבה עולמות שונים בתחום הצילום, הבנתי במדויק למה אני מתחבר הכי הרבה.

 

מאיפה אתה שואב השראה לצילומים שלך?

אני יכול לקחת השראה מהמון דברים – משתדל לעקוב אחרי צלמים ומגזינים שהסגנון שלהם מושך ומעניין אותי ולשמור לי דברים שאהבתי במיוחד.

 

מה האתגרים העיקריים במקצוע? וגם קצת הצלחות?

האתגרים שלי הם בבניית מאגר הלקוחות, השימור והתחזוקה שלהם ובלהביא לקוחות חדשים. בתחום הזה מאוד חשוב להוציא את הלקוח מרוצה ולהוביל לזה שבפעם הבאה הוא יחזור אליך לפרויקטים נוספים. אני מרגיש שאני מצליח בדברים הקטנים בדרך. אני מסמן נקודות בדרך שאני רוצה להגיע אליהן כמו לצלם לקוח מסוים, להציג בתערוכות מסוימות – וברגע שאני מגיע לנקודה אני מרגיש שהצלחתי, ומייצר נקודות חדשות לשאוף אליהן. דוגמא למשהו שאני שמח שהגעתי אליו, הוא הצגה בתערוכות אמנות של תחומים שונים (למשל מחול). זה סיפוק מאוד גדול בשבילי.

 

במה שונה בעיניך העבודה באור טבעי מאשר באור מלאכותי?

אור מלאכותי בסטודיו מאפשר שליטה מוחלטת ובנייה של כל הסיטואציה והפריים כמעט כמו בדמיון. אפשר לעשות כמעט כל דבר בסטודיו. לעומת זאת, אור טבעי נותן בצילום איכויות שקשה לחקות באופן מלאכותי.

 

יש תחום חדש עבורך שהיית רוצה להיכנס אליו בעתיד?

זה לא ממש תחום חדש, זה יותר את מי לצלם, איפה או מה. זה מה שיוצר את העניין והדינמיות כל הזמן, יש עוד כל כך הרבה אפשרויות ודברים לצלם שעוד לא נגעתי בהם, וזה כיף שתמיד יש לאן לשאוף.

 

 

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:Call Now Button