ניר סלקמן

ראיון עם ניר סלקמן
מאת: רון מנדיל
נפגשתי עם ניר סלקמן לרגל פרסום סדרת צילומים שעשה עבור המגזין Forbes, במסגרת פרוייקט הצעירים המבטיחים לשנת 2023.

ניר סלקמן – צלם אופנה ותדמית, בוגר סטודיו גברא. חי בזוגיות עם זיו ואב לעברי ולעלמה.
ניר החל את קריירת הצילום שלו כמעט “במקרה”…

“הי נירצ’וק, אז ספר – איך זה קרה?

“האמת שכבר עברו כמעט 15 שנים מאז, מצד אחד זה מרגיש לי כמו החיים הקודמים ומצד שני כאילו רק אתמול… באותה תקופה עבדתי כמהנדס תוכנה בחברת הייטק, משכורת יפה, חיים נוחים – נראה מבטיח… אבל אחרי כמה שנים בהייטק התחיל לשעמם לי והחלטתי לחפש לעשות משהו שיהיה לי כייף- עיסוק לנשמה.

במקרה, או שלא, בדיוק קיבלתי מצלמה מתנה, תמיד אהבתי לצלם והחלטתי לחפש איזה קורס שייתן לי דחיפה קדימה, אחרי חיפוש קצר הגעתי לסטודיו גברא, שהציע מסלול לימודים שנראה לי רציני ומעמיק.

הרמתי טלפון וביקשתי להירשם. אני לא אשכח את האכזבה שהרגשתי כשנאמר לי שהקורס נפתח באותו ערב והקורס הבא יתחיל רק בספטמבר, כעבור שעה קיבלתי שיחת טלפון מרותי, מנהלת הסטודיו, שהציעה לי להיות ספונטני ולהגיע לשיעור הראשון של הקורס, לראות אם מעניין לי והיא הבטיחה להשתדל לראיין אותי עוד באותו ערב ולהכניס אותי ללימודים במידה ואהיה מתאים.

היום בדיעבד אני מבין שהשיחה הזו גרמה לשינוי הכי גדול בחיים שלי.

כך התחלתי ללמוד בסטודיו גברא, זו באמת הייתה שנה מדהימה ובעצם שם התחיל מסע של התאהבות בעולם הצילום, בסיום שנת הלימודים רותי הציע לי להיות מלווה קורסים בסטודיו ומיד הסכמתי, בסטודיו גברא למדתי להרים הפקות, לצלם בסטודיו, לעבוד עם דוגמנים ודוגמניות, לנהל צוותים של איפור וסטיילינג, בשנה הזו אתה מגיע לרובד הרבה יותר מעמיק של הדברים והופך לאט לאט מאחורי המצלמה לצלם אמיתי, מקצועי, כזה שיכול לעבוד במקצוע.

2קפה-של-שישי---ניר-סלקמן-1

לאחר לימודיי המשכתי לצלם במשך כמה שנים, אבל במקביל ל”עבודה האמיתית” בהייטק, צילמתי בעיקר בשביל הנשמה, ועבדתי בהייטק בשביל הפרנסה, אחרי תקופה לא קצרה בה דילגתי בין שני העולמות של צילום והייטק, פידבקים טובים שקיבלתי וכמובן דחיפה גדולה מסטודיו גברא, החלטתי לעשות שינוי ממשי בחיים שלי- עזבתי את ההייטק ואיזור הנוחות והתחלתי לעסוק בצילום כמקצוע וכמקור פרנסה.

היום אני מתמקד בעיקר בצילומי אופנה ותדמית. אני מצלם הפקות בארץ ובערים המובילות בעולם כמו ניו יורק, פריז ולונדון, עבודות שלי התפרסמו במגזינים ואתרי אופנה, עבדתי עם מיטב הצוותים והכרתי אמנים גדולים שעליהם גדלתי.

לפני מספר ימים התפרסם פרויקט גדול שצילמתי ל- Forbes זו הייתה הפקה מטורפת עם 60 מצולמים, פורבס הוא מגזין בינלאומי הבוחר אחת לשנה את “30 הצעירים המבטיחים של השנה הקרובה”, בגרסה הישראלית שלו בוחרים 30 צעירים מתחום האומנות והתרבות ו- 30 נוספים מתחום החדשנות והטכנולוגיה.

זו השנה החמישית שאני מצלם את הפרויקט הזה, זה פרויקט ממש גדול שאני מאוד גאה בו ונהנה לצלם אותו, אני פוגש במהלך הצילומים כ- 60 אנשים מאוד מעניינים, עם סיפורי חיים והישגים מרתקים, חלקם מוכרים וחלקם יהיו מוכרים עוד רגע, הפרויקט הזה זוכה לחשיפה מאוד גדולה על ידי המגזין וגם על ידי המצולמים עצמם.

רשימת הצעירים המבטיחים כוללת אנשים מעניינים מתחומים שונים, יש שם מגוון מאוד רחב של אנשים וייצוג מאוד מכובד של נשים, שזה ממש משמח אותי ולמעשה אני מצלם 60 שערים למגזין, שזה בכלל כייף גדול.

“נשמע שזו חוויה מדהימה, גם תחילת הדרך שלך בצילום וגם הפרויקט הזה שבעיני מביא הרבה מהיכולות שלך לידי ביטוי ואיך אתה מעביר את התשוקה הזאת הלאה?”

סטודיו גברא כפי שהקלישאה אומרת הוא בית ובשנים האחרונות גם הצטרפתי לצוות המורים של הסטודיו. אני מנחה בין היתר את הפרק של עבודה מול לקוח וגם את הפרק של צילום תדמיתי לעסקים.

פרק זה כולל חלקים תיאורטיים וכמובן יציאות לצילומים. את היציאה לצילומים אנחנו מקיימים בטרמינל עיצוב – בת ים, שבו מתקיים פרויקט “חממה” המסייע ומכוון מעצבים מתחומים שונים בתחילת דרכם המקצועית, מקום, שכשהתחלתי לעסוק בצילום כעצמאי, היה עבורי התחנה הראשונה בדרך לעצמאות עסקית ומאז הוא גם בית לכל דבר.

אנחנו בעצם נותנים לסטודנטים שלנו הזדמנות לחוות צילום של ״לקוח אמיתי״ ולעבוד בתנאים אמיתיים כמו צלמים אמיתיים. הטרמינל הוא הבמה שלנו כשהמעצבים ואנשי הצוות שם מתמסרים לזה ולוקחים חלק בעבודה עם הסטודנטים כאילו היו לקוחות של ממש.

במרוץ החיים, אני עוצר לפעמים, לרגע, חושב ומחייך על כמה בר מזל אני שבחרתי לעשות את מה שאני אוהב באמת ולקבל הערכה מאחרים. זה דבר לא ברור מאליו. אני ממליץ לכל אחד ואחת לעשות את הדרך, לחיות את הרגע, להעז ולהגשים חלומות.

ולחשוב שהכול התחיל בשיחת טלפון אחת שנפתחה במילים: “היי, זו רותי מסטודיו גברא”.

 

 

לאתר של ניר לחצו כאן  

לפרטים על קורס סטודיו לחצו כאן 

 

לאתר של ניר לחצו כאן  

לפרטים על קורס סטודיו לחצו כאן 

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:

    שלחו הודעה
    לוגו ריבוע שקוף

    תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

    פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

    דילוג לתוכן