עושה גברא

צילום: אינגה אבשלום שיליאן

הסיפור של אינגה אבשלום שיליאן


 

על ההפקה
״לקראת סיום הלימודים, בפרק צילומי האופנה בהנחיית איתן טל, היה לי ברור לחלוטין שאני הולכת לצלם פרויקט בהשראת גברא מנדיל, מייסד סטודיו גברא וצלם אופנה מהראשונים בארץ.

בארכיון הצילומים הישנים של גברא מצאתי צילומי אופנה משנות ה-60 וה-70 אשר צולמו ביפו, הרצליה והריסות קיסריה. התרגשתי מאוד מהמעמד והתהליך״.

״נסעתי למקומות בהם צילם גברא לפני יותר מ-50 שנה ושמחתי לגלות שעדיין ניתן לזהות את חלקם. אחרים השתנו לגמרי. גייסתי צוות מנצח, הסטייליסטית יפעת מנדבי ומעצב השיער והמאפר בן קדר.

בחודשי הקיץ החמים צילמנו את ההפקה המיוחדת הזו בעודי נמצאת בחודשי הריון מתקדמים. הצילומים נעשו בהריסות קיסריה, מקום בו גברא צילם כמה מהפקות אופנה הגדולות בארץ באותם שנים.

ליהוק, איפור, סטיילינג והעמדות בניחוח גברא בסיקסטיז, ועם זאת כל כך נכונים ל-2018. רשות הטבע והגנים נרתמו לעזרתי להוציא את הצילומים לפועל ועזרו לי לאורך כל הדרך וכמובן הצוות המהמם״.

 

צילום: אינגה אבשלום שיליאן

צילום: אינגה אבשלום שיליאן


 

אינגה אבשלום שיליאן בת 39, מכפר סבא, הגיעה אלינו לסטודיו גברא לפני קצת יותר משנה וחצי לפגישת הכוונה, בעקבות הפגישה פנתה שוב והבהירה “הגעתי לסטודיו עם החלטה מגובשת שאני רוצה ללמוד צילום ואם כבר ללמוד, אז במקום שייראה לי הכי מקצועי, עם אנשים טובים ומוכשרים וכך הרגשתי כשהגעתי לסטודיו…”, כבר במהלך הפגישה  היה ברור שמדובר בבחורה נחושה ואמביציוזית, אימא צעירה לילדה בת שלוש שהחליטה לעזוב מקום עבודה בטוח, לקפוץ למים ולצאת למסע בעקבות החלום.

אינגה ביקשה להשתלב בלימודי הצילום ובמקביל הציע את עצמה לעבודה בסטודיו והעידה על עצמה שהיא מוכנה לעשות כל עבודה והבטיחה שתהיה השקעה משתלמת ומניבה עבור הסטודיו… לסיום היא הצהירה שהיא מתכוונת להגשים את החלום שלה “להיות צלמת אופנה” והבטיחה שתהיה סטודנטית שתביא גאווה וכבוד לסטודיו.

וכך היה… במקביל ללימודים, עבדה אינגה כמנהלת המשרד של הסטודיו וכל מי שנכנס לסטודיו בשנה וחצי האחרונות פגש את אינגה ואת האנרגיות שלה וללא ספק אינגה מימשה את הבטחתה והפכה לחלק מרכזי במשפחת סטודיו גברא.

צילום: אינגה אבשלום שיליאן

 

 

״בסטודיו גברא הבנתי שאין דבר שאני לא יכולה  לעשות/להשיג. 

כל מה שצריך זה להקיף את עצמנו באנשים הנכונים. כאלה שייתנו את הכלים הנדרשים. כאלה שמעצימים את היכולות שלנו, ומאמינים בנו לאורך כל הדרך.

כאלה שתמיד ייתנו את הרוח הגבית ההכרחית לקום בבוקר ולפעול. להתקדם ולהגשים עוד יעד. ועוד מטרה בדרך להגשמה עצמית.

אלה הם האנשים שמנהלים את סטודיו גברא. כל כך גאה בעצמי שידעתי למצוא אותם

כבוד גדול נפל בחלקי לעשות מחווה למייסד הסטודיו ואחד מצלמי אופנה הראשונים והחשובים בארץ, גברא מנדיל

מאחלת לעצמי להמשיך את פרויקט המחווה לצילומיו ולהביא לכדי תערוכה ביום מן הימים״.

 

צילום: אינגה אבשלום שיליאן

 

צילום: אינגה אבשלום שיליאן

צילום: אינגה אבשלום שיליאן

 

 

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:

    שלחו הודעה
    לוגו ריבוע שקוף

    תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

    פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

    דילוג לתוכן