שימוש בפיקדון חיילים משוחררים

פיקדון לחיילים משוחררים

 

נצל את המגיע לך בדרך הנכונה עם השחרור משירות סדיר, מעניקה הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים, מענק שחרור ופיקדון אישי כספי כדי לסייע למשתחרר הצעיר בתחילת דרכו האזרחית, המענק עומד לרשות המשתחרר עם תום השירות לשימוש מידי ויישמר עבורו למספר שימושים המוגדרים על פי חוק לתקופה של 5 שנים ממועד סיום השירות.

אז מה הדבר הנכון לעשות עם סכום הכסף העומד לרשותך כ”פיקדון לחיילים משוחררים”?

 

ייעודו של סכום כסף זה הוא לסייע למשתחרר לבנות את עתידו, לרכוש השכלה והכשרה מקצועית, ממשלת ישראל קבעה כמדיניות לתמוך בכל אחד ואחת ששרתו את המדינה ולאפשר לו או לה סיוע על מנת לבנות את עתידם האזרחי והמקצועי

אז מה לבחור? בבואנו לבחור את עתידנו המקצועי עלינו לחשוב מהם הכישורים והחוזקות שלנו- במה אנחנו טובים במיוחד ? במה אנחנו מאמינים- מה הם הערכים האישיים שלנו? מהן התשוקות שלנו- מה בא לנו ממש לעשות?בעולם המקצועי של היום, עולם של שינוי ותנועה, לא תמיד התשובות ברורות ולא כל ההחלטות שניקח בתחילת דרכנו יישארו נכונות לנו לאורך זמן, יחד עם זאת, חשוב שניקח החלטה ונבחר בתחום ממנו נוכל לצמוח ולהתפתח, הן אישית והן מקצועית.

מה עוד חשוב?

חשוב שנבחר מסגרת המוכרת ע”י הקרן להכוונת חיילים משוחררים ובה נוכל לעשות שימוש בפיקדון לחיילים משוחררים.

חשוב שהגוף יהיה מקצועי וייתן לנו מענים לצרכים שלנו ויחד עם זאת יהיה עדכני ומעורה בתחום המקצועי המעניין אותנו.

אחת הדוגמאות המעניינות היא לימודי צילום ב”סטודיו גברא” המוכרים לצורך שימוש בכספי הפיקדון לחיילים משוחררים:

הצילום הוא תחום יצירתי איתו ניתן להתפתח הן אישית והן מקצועית, תחום הצילום הוא תחום דינמי ומתפתח ואחד המקומות המעניינים ללמוד צילום מקצועי הוא במסגרת “סטודיו גברא”, קורס צילום סטודיו מקצועי בסטודיו גברא הוא המסלול המקיף והעמוק ביותר הקיים היום בישראל- הקורס מיועד לאלו הרוצים להתפתח כצלמים מקצועיים.

מסגרת הלימודים כוללת מפגש אחת לשבוע, המפגשים מתחלקים למפגשים במתכונת של שיעור פרונטאלי, עם צלם המדגים דרכי עבודה בסטודיו ומפגשים המוקדשים לעבודה מעשית, הלימודים מונחים ע”י בכירי הצלמים המקצועיים בתעשיית הצילום בארץ, המשתפים בניסיונם העשיר ובהפקות בהם לקחו חלק.

הקורס בנוי מהרצאות, הדגמות מעשיות והתנסות מודרכת במסגרת השיעורים וכן, תרגולים רבים, אותם מקיימים הסטודנטים, בסטודיו חדשני ומאובזר העומד לרשות הסטודנטים לאורך השנה כולה. לאורך הקורס מקבלים הסטודנטים משימות לעבודה עצמית ו/או הפקות של צוותים, כשלאחריהם מתקיימת ביקורת עבודות בה יקבלו הסטודנטים משוב מקצועי על עבודתם. מתכנת זו של לימודים מאפשרת להכיר מקרוב את תעשיית הצילום המקצועי בישראל, תוך למידה משמעותי וחווייתית ובמקביל מאפשר המסלול להתחיל כבר במהלך ההכשרה לעבוד ולהתפרנס מצילום.

כחלק משמעותי בהכשרה המעשית של הסטודנטים, מקיים סטודיו גברא שיתופי פעולה עם סוכנויות דוגמנים ודוגמניות, בתי ספר לאיפור, סטיילינג ומשחק, על מנת לאפשר לסטודנטים לחוות כצלמים, ניהול הפקת צילום ועבודה עם צוות. כחלק ממסלול הלימודים, מתקיימת סדרה של מפגשים אישיים בנושא העסקי, שמטרתם לסייע לבוגרי הסטודיו במיקוד הכיוון המקצועי אליו הם רוצים לפנות, תוך בדיקת היכולות האישיות והסתכלות על השוק העסקי.

שאלות נפוצות:

איך מחושבת הזכאות למענק והפיקדון?

גובה מענק השחרור והפיקדון האישי המגיע לך נקבע על פי חודשי הזכאות שצברת וסוג השירות שביצעת – לוחם, תומך לחימה או אחר (שהוא כינוי בחוק לכל מי שאינו לוחם או תומך לחימה).

תקופת הזכאות מחושבת לפי מספר החודשים בהם שרתת בפועל בשירות חובה, כולל תקופת שס”ן (שירות סדיר נוסף) ותקופת של”ת (שירות ללא תשלום), ללא תקופות בלתי נמנות המוגדרות בחוק.

השל”ת יכול להשלים את תקופת הזכאות ל-36 חודשים לחייל ו-24 חודשים לחיילת. 4 חודשי ההכשרה הצבאית (טירונות) ללוחם מסווגים בדרך כלל ע”י צה”ל כסוג שירות “תומך לחימה” ו-2 חודשים לתומך לחימה מסווגים כסוג שירות “אחר”.

איך אקבל את המידע על מענק השחרור והפיקדון שלי?

עם שחרורך יגיע לביתך מכתב ובו פירוט גובה מענק השחרור והפיקדון האישי המגיעים לך בהתאם למשך וסוג השירות. כמו כן, עד למימוש מלא של הפיקדון האישי, ישלח לביתך מדי שנה מכתב עדכון על יתרתו. לכן חשוב לעדכן את הקרן והיחידה על כל שינוי בכתובת לתקופה זו.

שלחו הודעה
לוגו ריבוע שקוף

תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

Call Now Button דילוג לתוכן