מקבלים פרספקטיבה בצילום

צלמים רבים נופלים לעיתים קרובות לתוך הרגל לא רצוי, שגורם להם לזהות פריים שתפס את העין שלהם, ולצלמו מהמקום שבו הם עומדים. אך אם אתם רוצים להעניק לתמונה שלכם אימפקט עמוק, שבאמת מעורר רגשות והתפעלות, אתם חייבים לבחון פרספקטיבות שונות לכל צילום.

קורס צילום מקצועי ככל שיהיה לא מלמד אתכם להשיג את התמונה הכי טובה בכל רגע נתון, כיוון שברגע האמת אתם ברשות עצמכם, אתם, המצלמה ואובייקט הצילום. כחלק מעבודת המחקר שלכם כצלמים אתם חייבים להיות יצירתיים ולבחון פרספקטיבות שונות לתצלום שלכם. נכון, תמיד ניתן להתקרב אל האובייקט או להתרחק ממנו עם העדשה, אבל לשינוי פרספקטיבה צריך לזוז ולהיות דינמיים. אל תתנו לרגליים שלכם או לחצובה שלכם להכות שורש במקום אחד, התכוננו להתכופף, להימתח, להסתובב, ללכת ולטפס, התחילו לעבוד עם פרספקטיבה והתמונות שלכם יודו לכם על כך.

רדו נמוך

כוונו את המצלמה שלכם כלפי מטה לכיוון הקרקע, ובחנו כיצד זה משפיע על פרספקטיבה שלכם. הירידה מטה מאפשרת לכם להשיג תמונה רחבה של כל מה שניצב מולכם תוך משיכת הצופה לתמונה, ובכך לשנות את האופן שבו הצופה מרגיש או מגיב לנושא המצולם. ירידה מטה מאפשרת תצוגה גבוהה או מרשימה יותר של האובייקט המצולם, ומעניקה לו עוצמה וחוזק. בצורה זו גם חמנית פשוטה יכולה להיתפס כמגדל ביחס לסביבתה.

עלו לגובה

התרוממו לגובה או שתביטו על האובייקט מלמעלה. דמיינו אוניית שיט שמצולמת ממקום גבוה ביחס לתיירים המצויים על גבי הסיפונים, ומייד תוכלו להבין כיצד שינוי הפרספקטיבה מגובה העיניים למקום גבוה יכול לשנות את כל האימפקט של התמונה. צלם טוב אינו מישיר מבט כל הזמן, ובוחן את אובייקט הצילום מזוויות שונות, על מנת לבחון את נקודות המבט השונות שהתצלום יכול להעניק לצופה, וכך הוא מצליח לעורר בקרבו מחשבות, תחושות ורגשות. במסגרת קורס צילום נוף מתקדם ניתנת ההזדמנות לבחון פרספקטיבות שונות ולהתפעל מהתוצאות המרהיבות, שהנוף חושף בפני העדשה. בין אם התצלום נעשה בסביבת טבע פראי או בסביבה אורבנית, פרספקטיבה משנה תמיד את פני הדברים ומעניקה רבדים נוספים לכל אובייקט.

חשבו לרוחב

אל תשכחו לבחון את הדברים גם מנקודת מבט רוחבית. פרט לשינוי עמדתכם, עליכם לזכור שמטרת הצילום פעמים רבות היא גם להביע את עצמכם. הסתובבו סביב אובייקט הצילום, שקלו את הרקעים והחזית, חשבו על כל המרכיבים של התוצאה הסופית וכיצד הם משתלבים יחד. זה נכון שהזוית הראשונה שתקלטו בדרך כלל היא הזמינה ביותר, אך הניחו לה לפתוח אתכם לחקור ממנה זוויות נוספות.

הטכניקה באה לנו באופן טבעי

הזיזו את הרגליים בקורס צילום, וגלו כיצד האינטראקציה בין החפצים השונים בתצלום משתנה, מערכות היחסים מצטיירות אחרת ונחשפים צדדים נוספים וסיפורים נוספים עם כל שינוי זווית. קורס צילום למתקדמים מתאים למי ששוחה בטכניקה ומעוניין להרחיב את היריעה במגוון כלים מקצועיים נוספים לשדרוג יכולות הצילום ופיתוח היצירתיות.

לבחינת פרספקטיבות שונות מומלץ במיוחד להתנסות בסדנת צילום בטבע, שמאפשר מרחב תנועה ומוציא אותנו מהקופסה. אובייקטים פשוטים לכאורה מעניקים שפע של הזדמנויות לחקור ולקבל נקודות מבט שונות, מרתקות ומדהימות.

אחת מהערים היפות במדינת ישראל מעניקה אפשרויות אינספור לחקור את נושא הפרספקטיבה, שכן מיקומה ומאפייניה הגיאוגרפיים הם רק חלק מהמאפיינים, שמעניקים לה את הזכות להצטלם כל כך טוב. קורס צילום מקצועי בחיפה פותח בפני מגוון צלמים חובבנים ומקצוענים שער לחווייה קסומה, מרתקת ומהפנטת בעיר היפה בישראל.

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
   שלחו הודעה
   לוגו ריבוע שקוף

   תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

   פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

   דילוג לתוכן