קורסים לצילום – שיטת הסטודיו מול השיטה המקוונת. מה מומלץ ולמה

ברשת האינטרנט ניתן למצוא כיום מגוון קורסים מקוונים במגוון תחומים ואפיקים, ולמרבה הפלא, גם קורסים לצילום נמצאים במכלול אפשרויות הלימוד ברשת, ונראה ששיטת הלימוד המסורתית מקבלת תפנית. האם זה כדאי? בחרנו להציג בפניכם את היתרונות שבלימוד צילום ברשת לעומת לימוד צילום בסטודיו. למען האמת, אנחנו מעדיפים את אחת השיטות על פני השנייה, ועד סוף הקריאה תדעו בדיוק למה התכוונו.

קורסים לצילום באינטרנט

– כמו בכל למידה עצמית, ובדומה לאוניברסיטה הפתוחה, כאן אתם אדונים לעצמכם. האחריות היא עליכם, ושלכם בלבד, ואתם קובעים את זמני הלימוד, שעות הלימוד וקצב הלימוד. במידה ואתם לומדים מקורס מצולם תוכלו לגשת אליו בכל שעה שתחפצו ומכל מקום בו תימצאו, ובמידה ואתם לומדים ממורה און ליין תוכלו לתאם עימו את שעות, משך וקצב הלימוד באופן אישי.

– הלימוד ברשת מומלץ להעשרה ולהתפתחות, שכן פעמים רבות תכני הלימוד משלבים מושגים מקצועיים שונים, שלא תמיד מוכרים למתלמד המתחיל, ותהליך הלמידה עלול להיפגע מכך. כמו כן, תוכן הלימוד עלול להיות לוקה בחסר או להיות מובן שלא כשורה.

– הלמידה המקוונת אומנם נוחה יותר במידת מה, אך מונעת מהתלמיד להציג שאלות בזמן אמת, ויתרה מזאת, לקבל משוב מדוייק באשר לטכניקות הצילום, איכות העבודה ואופי העבודה שלו.

קורס צילום בסטודיו

בכנות, לא מצאנו חסרונות בלימוד צילום בסטודיו. זה מתחיל באווירה שמקבלים בסטודיו לצילום בחיפה, שבנינו במיוחד לצורכי לימוד, תרגול ועשייה, וזה טמון בעיקר בתחושות שעולות בקרב התלמידים שלנו כשהם נכנסים לכאן. יש מעין קסם באויר, שמכניס את כולם לאווירה ויוצר חוויית לימוד מהנה ובלתי נשכחת, וזה לא פחות חשוב בעינינו, כיוון שעובדה זו לבדה הופכת את כל נושא הצילום מטכני בלבד לכזה שמלווה ברגש, והאיזון בין השניים חשוב בעינינו עבור כל צלם.

יתרון נוסף שבלימוד קורס צילום מקצועי בסטודיו הוא העבודה האישית והמשוב המיידי שמקבלים תלמידי הסטודיו כבר בעת העמדת הציוד ומיקומו, דרך הפוזיציות ותפעול הציוד ועד להשגת התוצאה הרצויה. כשיודעים לשים את האצבע בצורה מדוייקת ולהכווין את התלמיד באופן אינדיבידואלי התוצאה יוצאת מושלמת. כשהמורה צופה בתלמידים בעת העשייה ובוחן את אופן עבודתם, ובד בבד מסייע בפתרון תקלות או בכל נושא שנדרש, הלמידה הופכת להיות קלה, מהנה וזורמת, וכמובן, אפקטיבית יותר.

 

מה לוקחים מכאן הלאה?

אפשר לקרוא רבות על טכניקות צילום שונות, על ציוד מקצועי ותפעולו ועל כל הפן הטכני שבעבודתו של צלם. אך בואו נראה את המציאות מבעד לעדשה הנכונה, צילום הוא תחום אומנותי לכל דבר, ועל מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר חייב לדייק את העבודה ולא לרכוש את הידע מתוך חוברת הפעלה. ניסוי וטעייה, הכרת מיומנויות ושאלת שאלות בזמן אמת היא הכרחית להבנת טכניקה ולהשגת התוצאות הרצויות. אין תחליף לעבודה האישית שנעשית בקורס צילום מקצועי בחיפה, באווירה אישית, בסטודיו או מחוצה לו, שמעניק לכל תלמיד בדיוק את מה שהוא זקוק לו, ויותר מזה.

 

עשה לך רב

יש אנשים שלימוד מקוון נכון עבורם בתחומים מסוימים, אך ישנם תחומים, כמו תחום הצילום, בהם מומלץ “לעשות לכם רב”, לבחור באיש מקצוע, אליו תוכלו לפנות בעת הצורך, וממנו תוכלו ללמוד ולקבל השראה ומענה בעת הצורך. העבודה האמיתית של הצלם היא בשטח, ולכן למידה דרך מסך המחשב יכולה להיות לרועץ עבורכם ולהחסיר מכם נדבך משמעותי בתהליך הלמידה שטומן בחובו עומק רב.

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
   שלחו הודעה
   לוגו ריבוע שקוף

   תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

   פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

   דילוג לתוכן