צילום דוקומנטרי

צילומי הסטילס ככלל נעים תמיד על הרצף שבין צילום דקומנטרי לצילום מבוים- צלמי אופנה, תדמית, פורטרים וכו’ המביימים סצנות מול המצלמה, מנסים במקרים רבים להעביר את התחושה כי הצילום “נתפס” בעין המצלמה באופן ספונטאני  ויוצרים לעיתים סצנה המדמה צילום דקומנטרי, מנגד הצלם הדוקומנטארי המנציח את המציאות כפי שהיא, בוחר- את זווית הצילום, העדשה, החשיפה והקומפוזיציה ובעיקר מציג את הסצנה דרך הפריזמה האישית ביותר שלו.

צילום דוקומנטרי עוסק בצילום בזמן אמת ומקפיא רגע מסוים במציאות.

ישנם למעשה שני סוגים לצילום דוקומנטרי: צילום אירועים, כפי שהם, צילום שאינו מביע פרשנות כל שהיא למצב אלא מנציח אותו כפי שהוא וצילום דוקומנטרי, הנותן את זווית הראייה האישית של הצלם, את הפרשנות שלו לאירועים, או לסצנה.

יש שיומרו כי, עצם נוכחותו של הצלם באירוע משפיע על המקום ועל הנוכחים בו ומכאן שתמיד תהיה השפעה לצלם הדוקומנטרי על ההתרחשות, יתרה מכך, צלם הסטילס בוחר להתמקד בחלק מסוים מתוך ההתרחשות- מגבלות הפריים מחייבות אותו לבחור מה הוא מצלם ומה הוא משאיר מחוץ לפריים ומתוך כך הוא נאלץ להדגיש חלק מסוים מההתרחשות חלק שבעיניו באותו הרגע הוא החלק המשמעותי.

בעיני צילום דוקומנטרי טוב מצליח דרך הנצחת אותו הרף שנייה לשקף מציאות שלמה, תפיסה או רעיון- הרעיון אותו ביקש הצלם להעביר, צילום דוקומנטרי יעורר בנו מחשבה, יציף רגשות ויגרום לנו לראות את המציאות דרך עיניו של הצלם.

קורס הצילום הדקומנטרי בסטודיו גברא  כולל היכרות עם המנחה- קובי וולף- צלם דוקומנטרי, עם עבודותיו ועבודות של צלמים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם, בחירה של פרויקט אישי, הכנה ויציאות לצילומים, משוב וביקורת עבודות מקצועית.

היציאות יכללו צילומי רחוב, צילומי פורטרטים בסביבה טבעית, צילומי חוץ נוספים, עבודה על פורטרט דקומנטרי, בניית רצף סיפורי באמצעות עריכת תמונות, דרכי עבודה עם תוכנות ודיונים בנושאים כגון: צילום מלחמה, וכללי אתיקה במלחמה.

בסיום הקורס יגישו המשתתפים פרויקט גמר אישי המסכם את הקורס.

שלחו הודעה
לוגו ריבוע שקוף

תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

דילוג לתוכן