הקמנו סטודיו בחיפה – מה עכשיו?

כשהקמנו את הסטודיו לצילום בחיפה חשבנו בעיקר על הפונקציונליות שלו. בחרנו לתת מקום מפרה לתלמידים שיגיעו אלינו, על מנת שיוכלו לצאת מכאן עם ארגז הכלים האולטימטיבי בעולם הצילום. אין ספק שאפשר להרחיב את ארגז הכלים הזה בלי סוף, לרכוש מיומנויות נוספות, ידע וניסיון וכמובן להתחדש יחד עם שינויי התקופה, אך ישנם כמה אביזרים וכלים בסיסיים, שכל צלם צריך להחזיק בסטודיו, ועליהם גם אנחנו לא ויתרנו.

בחירת הסטודיו

אין ספק שמיקום הסטודיו חשוב לא פחות מהאבזור שלו. חשוב לבחור חלל שנשטף באור השמש, לפחות במשך מספר שעות לאורך היממה. אין תחליף לתאורה טבעית, ולכן מומלץ לבחון את מיקום כיווני האויר בסטודיו. בכל מקרה, כיוון צפון פחות מומלץ, כיוון שאינו נשטף בשמש בשום שעה לאורך היממה.

סטודיו לצילום  – אבזור ראשוני

סיימתם קורס צילום למתחילים, אתם חולמים על הקמת סטודיו משלכם, בו תוכלו להתחיל לתרגל ולעבוד, ונראה שכמות הציוד שיכולה להתאים לכם היא אינסופית. אבל רגע, לפני שאתם ממהרים למלא את הסטודיו ולרוקן את הכיס, התחילו בדברים הבסיסיים, שהכרחיים עבורכם.

אבזור סטודיו מתחיל בדברים האלמנטריים ביותר, הציוד שיאפשר לכם לגעת בכמה נישות צילום ולקבל תוצאות מעולות. בין אם אתם בוחרים להתמחות בצילומי מוצר, מזון, הריון ומשפחה, צילומי פורטרט או כל נישת צילום אחרת, הנה האביזרים ההכרחיים שאת כולם וודאי הכרתם במהלך קורס צילום מקצועי בחיפה, ובלעדיהם לא יקום סטודיו צילום.

  • רקעים- שימוש ברקעים מעביר מסר בהתאם לצבעם. לדוגמה, הרקע השחור הנו רשמי יותר ואפל, הוא מעניק ניגודיות טובה ומשתלב נפלא עם אלמנטים זוהרים או לצילומים עם הבזקים. הצבע הלבן לעומתו הוא נייטרלי, נותן מראה נקי ומואר ומתאים לצילום מוצרים שונים. שימוש ברקעים בצבעים שונים מותאם ביחס למודליסטים או למסר שרוצים להעביר בתמונה, וכל צלם סטודיו מחזיק בדרך כלל במספר רקעים מצומצם, בעיקר שחור, לבן וירוק. הרקעים יכולים להיות מבד, מקרטון, מנייר עבה ועוד.
  • תאורה- השימוש בתאורה הנו הכרחי, ומשמש במגוון דרכים ולצרכים שונים: קיימים גופי תאורה חזיתית להאיר את חזית האובייקט/ המודל המצולם, תאורה צדדית להענקת קווי מתאר, ותאורה אחורית שמטרתה להעיר את האובייקט/ המודל המצולם ולהבליט טקסטורות כמו שיער לדוגמה.

חשוב לציין שאבזור הסטודיו בוילונות על גבי החלונות חשוב גם הוא, על מנת לרכך ולשלוט בעוצמת התאורה בסטודיו.

  • עמודי תאורה- קיימים במגוון גדלים, ומסייעים ליציבה טובה של המצלמה על גביהם.
  • מד אור- משמש לקביעת פרמטרים שונים כמו גודל הצמצם בו נבחר להשתמש ומהירות התריס.
  • פיזור אור- אביזרים שונים מסייעים לנו לפזר את האור בסטודיו על מנת לקבל תוצאות טובות יותר. ביניהם: מטריות לפיזור תאורה רכה, קופסאות צילום לפיזור אור באופן מוגדר ואפקטים שונים, כוורות צילום (גריד) לריכוז קרני האור על גבי האובייקט המצולם, ורפלקטורים להחזרת קרני האור.
  • מחשב- שימוש במסך מחשב בעת הצילומים יכול להעניק תמונה ברורה יותר מצג המצלמה. בעיות תאורה שונות ניתנות לאיתור רק על גבי מסך גדול יחסית (כמו זה של המחשב) כמו גם תמונות מטושטשות. כמו כן, מחשב יסייע לכם בעריכת התמונות בשלב מאוחר יותר ולהשלמתן בהתאם לייעוד שלהן. תוכלו להשלים נגדיות, בהירות, צבע, חדות ועוד ולבצע שיפורים באמצעות תוכנות שונות.

הסטודיו קטן עליכם?

רוצים להרחיב את הסטודיו? לגעת בנישות צילום חדשות? לקבל עוד השראה ולרכוש טכניקות צילום חדשות ומתקדמות? בואו לקבל מידע על קורס צילום למתקדמים בסטודיו גברא, גם כאן לומדים המון, ומקבלים כלים נוספים לפתיחת דרכים אומנותיות ומקצועיות חדשות. כל התמונות יכולות לצאת טובות, אבל כאן תלמד איך לקבל את התוצאה שאתה רוצה לראות.

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
שלחו הודעה
לוגו ריבוע שקוף

תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

דילוג לתוכן