המלצה על סוגי מצלמות לרכישת מצלמה ראשונה

חובבי צילום? מתלבטים אם לקחת את הצילום צעד אחד קדימה? השלב הראשון הוא לבחור מצלמה ראשונה טובה ואיכותית.

איזה מן צלמים אתם? בוגרי בתי ספר לצילום? אוהבים צילומי פורטרט או צילומי טבע? מעדיפים לצלם בסטודיו סגור או במקום פתוח? מביימים את הרגע או תופסים רגעים? זה בסדר אם עוד לא החלטתם. לוקח זמן להכיר את עצמכם בתור צלמים ולפתח סגנון אישי, אך חלק בלתי נפרד מהמסע זה לבחור מצלמה. את המצלמה הראשונה שלכם אתם צריכים לבחור בקפידה. אם תשכילו לבחור בדגם מוצלח שיניב לכם תמונות באיכות גבוהה, זה ישפר את המוטיבציה שלכם ויכול להפוך את התחביב מסתם עניין חולף למשהו מקצועי ומעשיר.

כך תבחרו מצלמה ראשונה

השלב הראשון בקניית מצלמה הוא להחליט על סכום. הגדרת סכום תעזור לכם להתמקד בדגמים שעונים לדרישות, מבלי להיגרר להוצאות מיותרות או מוגזמות בתחילת הדרך. מהר מאד תגלו שמצלמות זה סיפור יקר, ואם תרצו להמשיך להתפתח בתחום, תצטרכו לרכוש עדשות נוספות וציוד משלים ולכן כדאי לבחור בחכמה את המצלמה.

השלב השני בקניית מצלמה ראשונה, הוא לדעת היכן לקנות. בישראל יש מספר חנויות צילום מקצועיות, המציעות מגוון דגמים וסוגים המתאימים גם לצלם המתחיל וגם לצלמים מקצועיים. מומלץ להגיע לחנות ולהתייעץ עם הצוות שעובד במקום, כדי לקבל טיפים והמלצות אודות חברות מוכרות ודגמים איכותיים.

השלב השלישי הוא לבקש מהצוות מצלמה שהיא איכותית אך גם קלה ונוחה לתפעול. מצלמה כבדה מדי, עם תפריט מסורבל או מיעוט פונקציות, יכולה לגרום לכם לתסכול ולייאוש.

מצלמה ראשונה – המלצות

על המדף עומדות מצלמות למכירה ואתם לא יודעים היכן להתחיל ובמה לבחור. כדי לעזור לכם, אספנו מספר המלצות על מצלמות המתאימות לשמש כמצלמה ראשונה.

ההמלצה הראשונה היא לבחור מצלמה של מותג מוכר. בעולם הצילום החברות המובילות אשר נחשבות לאיכותיות, אלו בעיקר חברת Nikon וחברת Canon. לשתיהן יש פונקציות רבות, תפריט מובן ונוח לתפעול ומפרט איכותי.

ההמלצה השנייה היא להתמקד במצלמות מסוג DSLR או Mirrorless. יש גם מצלמות קומפקטיות, אך אלו פחות מומלצות מכיוון שהן מגיעות עם עדשה מובנית ולא ניתן להחליפה. כמו כן, ברוב הדגמים פונקציות הצילום הן אוטומטיות ואין אפשרות משחק עם האיזו, הצמצם והחשיפה.

מצלמות DSLR לעומת Mirrorless

מצלמות DSLR  מומלצות כמצלמה ראשונה. מצלמות אלו מגיעות עם עינית אופטית, המאפשרת לכם לראות דרך העדשה את השטח או האובייקט שאתם מצלמים. היתרונות של מצלמות DSLR זו נוחות השימוש ואורך חיי הסוללה. החיסרון הוא המשקל הכבד.

Mirrorless זהו הדור החדש אשר מגיע נטול מערכת מראות ולכן אין אפשרות לראות את אובייקט הצילום דרך העדשה. המצלמה קטנה וקלה יותר, ועל אף שזה יכול להיות יתרון גדול, יש לקחת בחשבון שיש גם פחות כפתורים ולכן פחות פונקציות. גם כאן מדובר במצלמה מומלצת כמצלמה ראשונה.

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
   שלחו הודעה
   לוגו ריבוע שקוף

   תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

   פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

   דילוג לתוכן