מצלמות מומלצות לקורס צילום

צילום מהווה תחביב משותף לישראלים רבים, זהו הובי מהנה שניתן להפוך גם למקצוע. כדי לרכוש את רזי המקצוע ועל מנת לשפר את הביצועים ולהפיק צילומים מרהיבים מהמצלמה, מומלץ לכל אחד ואחת להשתתף בקורס צילום מקצועי.

בקורס צילום למתחילים לומדים על סוגי מצלמות, מבנה המצלמה, טכניקות צילום, עדשות ועוד לחצו למידע על תוכנית הלימודים. כדי להשתתף בקורס צילום מקצועי יש לרכוש מצלמה משוכללת, לכן כדאי לדעת איזה מצלמות נחשבות למומלצות עבור כל מי שמעוניין להשתתף בקורס וליהנות מתחביב או ממקצוע מאתגר ומעניין.

סוגי מצלמות

בשוק המצלמות הדיגיטליות יש 3 סוגים עיקריים של מצלמות איכותיות המתאימות גם למי שמתחיל את צעדיו הראשונים בתחום. נהוג לחלק את סוגי המצלמות ל-3:

מצלמה קומפקטית – יש מגוון דגמים של מצלמות דיגיטליות קומפקטיות, אלו מצלמות קטנות וקלות משקל עם עדשת זום קטנה יחסית. מצלמה קומפקטית מומלצת למשפחות ולכל מי שמעוניין לצלם את הילדים, נופים ואתרים שונים במהלך טיולים בארץ ובחו”ל, היא פחות מתאימה למי שמתכנן ללמוד קורס צילום מקצועי.
מצלמה דמוית SLR – מצלמה איכותית המצוידת בזום אופטי גדול, עם שליטה ידנית מלאה. מצלמה דמוית SLR היא בעלת מבנה מסיבי לאחיזה נוחה ויציבה, המצלמה מתאימה לחובבי צילום ולכל מי שלומד קורס צילום.
מצלמת רפלקס (DSLR) – מצלמה איכותית ומשוכללת המיועדת לחובבי צילום מתקדמים ולצלמים מקצועיים. המצלמה בעלת מבנה מעט מגושם ומאפשרת שליטה ידנית מלאה בכל התכונות וצילומים איכותיים, אפשר להחליף בקלות עדשות. מצלמות רפלקס יקרות יותר בהשוואה לדגמים אחרים, המחיר שלהן מתחיל בכמה אלפי שקלים.

מעבר לציוד הצילום הסטנדרטי יש סוגים נוספים של מצלמות לצורכי מיגון ואבטחה, מצלמות מיוחדות לרכב, מצלמות לספורט אקסטרים ודגמים נוספים.

טיפים לרכישת מצלמה

מצלמה חדשה כדאי לרכוש לאחר ייעוץ מקצועי ובהתאם לסוג ותנאי הצילום (נוף, פנים, אוכל, אופנה, צילומי לילה וכדומה). אם אתם נרשמים לקורס כדי לרכוש את רזי המקצוע, לשפר ביצועים או כדי להפוך את התחביב למקצוע לחיים, כדאי להיעזר במדריך כדי לקבל המלצות על דגמים איכותיים של מצלמות קנון וניקון. חשוב להתייחס לגורמים כמו שליטה ידנית, רזולוציה, איכות חיישן התמונה, זום, עדשה, מצבי ראייה, איכות הצילום, נוחות התפעול, נפח זיכרון, סוללה עמידה, אחריות ומחיר.

יש מצלמות המתאימות בעיקר לצילומי נוף, דגמים אחרים יתאימו לצילומי פורטרט, ויש דגמים ייעודים לצילומי תנועה, לילה, אופנה, מיקרו ועוד. אגב, כיום יש בשוק דגמים ייעודיים כמו מצלמות נסתרות עם ראיית לילה וחיישן תנועה, מצלמות אבטחה משוכללות וכיוצא בזה.

לכן, כשמתכננים לרכוש מצלמה חדשה כדי להשתתף בקורס צילום מקצועי חשוב לאפיין את צורכי הצלם וסוג הצילומים המועדף. כדאי לדעת כי טווח המחירים של מצלמות הנחשבות למומלצות עבור מי שמתחיל את צעדיו בתחום הוא החל מ-4,000 ₪, ויש להשקיע גם בעדשות איכותיות ובהתאם לצורך בציוד נלווה כמו פלאש, חצובה וכדומה.

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
שלחו הודעה
לוגו ריבוע שקוף

תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

דילוג לתוכן