מדריך צילום תכשיטים

צילום מוצרים כמו תכשיטים מחייב ידע, ניסיון וציוד מקצועי. זהו תחום ייחודי בעולם הצילום ויש טכניקות מתקדמות כדי להגיע לתוצאות הרצויות והמרשימות ביותר. מעבר לציוד הצילום המקצועי יש להקפיד על צילום במצב ידני כדי להבטיח תמונה עשירה בצבעים ובפרטים חדים, את התכשיטים מצלמים מקרוב, בדרך כלל בסטודיו המאובזר, אפשר לבצע את הצילומים גם בסטודיו של התכשיטנים, אך יש לסחוב לא מעט ציוד.

כדאי לדעת כי במסגרת לימודי צילום רוכשים ידע בסיסי לצילום בתנאי תאורה שונים, כולל צילום מוצרים בסטודיו, אך מומלץ לפתח מיומנות ולרכוש טכניקות מתקדמות ואיכותיות לצילום תכשיטים באמצעות קורסים מתקדמים לצילום, כך לדוגמה בסטודיו גברא תוכלו להשתתף בקורס רלוונטי לצילום תכשיטים או לצילום מוצר, ועם הזמן מפתחים מיומנות מרשימה ואפשר לעסוק רק בצילום תכשיטים מאחר ויש ביקוש גבוה לצלמים מוכשרים ויצירתיים.

טיפים לצילום תכשיטים

כדי לצלם תכשיטים כמו הצלמים המובילים בארץ ובעולם כדאי לבחור לימודי צילום בבית ספר מקצועי לצילום, הלימודים המעמיקים מעניקים ידע מקיף בכל עולמות הצילום, ואפשר להשתתף בסיום הקורס בסדנאות ובקורסים ממוקדים לצילום תכשיטים.
אחד הכללים החשובים בצילום תכשיטים הוא בחירה נכונה של תאורה רכה ומחמיאה לפריט אותו מצלמים. לאחר הצבת התכשיט על שולחן או סטנד ייעודי יש להאיר את האובייקט מכמה כיוונים וזוויות כדי ליצור את אפקט התאורה הרכה והאחידה, כך התכשיט ייראה עשיר ומרשים יותר בצילום הסופי, וניתן לתקן בעיות תאורה והצללות באמצעות תוכנת עריכה. הצבה נכונה של גופי התאורה והפלאשים מונעת הצללות.

צלם תכשיטים מקצועי בדרך כלל משתמש בגופי תאורה חזקים מסביב לתכשיט עם רפלקטורים ומחזירי אור מסביב, וכמובן באמצעות פלאשים. אפשר להציב את התכשיט ליד חלון כדי להשתמש באור הטבעי, עם זאת יש להתחשב בזווית קרני השמש ובעוצמת האור ולאזן את התאורה באמצעות מחזירי אור, גופי תאורה ופלאשים.
הפתרון המקצועי של צלמי התכשיטים הוא לבנות מעין אוהל עם בדים מחזירי אור ומבזקים מסביב, כאשר המצלמה ממוקמת בסמוך לפתח האוהל.

כאשר מצלמים תכשיטים יש לעגן את המצלמה למקום באמצעות חצובה מקצועית, ועדיף לצלם בעזרת שלט רחוק כדי להבטיח תמונה חדה וללא טשטושים.
את התכשיט כדאי לצלם בעזרת עדשת מאקרו, להעביר למצב ידני ולשלוט היטב בעומק השדה ובפוקוס. מומלץ לנקות את המצלמה ובמיוחד את החיישנים כדי להימנע מאבק וחלקיקים קטנים בצילום, חשוב להבריק ולנקות היטב את התכשיט והמשטח עליו הוא ניצב.

סוג מצלמה לסגנון צילום תכשיטים

הרקע המתאים לצילום תכשיטים הוא לרוב לבן או שחור, אך אפשר לצלם גם על רקע צבעוני, בהתאם למאפייני התכשיט והתוצאה הרצויה. כאמור, במסגרת לימודי צילום רוכשים ידע לצילום מוצרים בסטודיו, לכן אין לוותר על לימודי צילום אם מעוניינים להתמחות בצילום תכשיטים.
המצלמה המתאימה לצילום תכשיטים היא מצלמת DSLR מתוצרת אחד המותגים המובילים, איכות המצלמה והפונקציות שיש בה חשובות לצילום איכותי וממוקד מקרוב, עם זאת טכניקת הצילום היא הגורם המשמעותי ביותר. לכן, מעבר לקורס יסודות הצילום כדאי להמשיך וללמוד קורס צילום למתקדמים, המתאים לבעלי ידע בצילום. מומלץ גם להשתתף בסדנאות ייעודיות לצילום מוצרים ותכשיטים ולעבודה נכונה בסטודיו לצילום.

למגוון קורסי צילום לחצו כאן!

צילום תכשיטים
צילום: לירון אראל
למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
שלחו הודעה
לוגו ריבוע שקוף

תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

דילוג לתוכן