מדריך לצילומי לילה ושקיעה

אחד הרגעים הרומנטיים ביותר, אחד מהנופים שכל בני האדם אוהבים לצפות בהם, זה הרגע בו השמש שוקעת. שקיעת השמש אמנם מתרחשת כל יום כבר שנים אינספור ובכל זאת הפלא הזה ממשיך ללבות את נפשם וליבם של אנשים רבים בכל העולם. כמה פעמים עמדתם גם אתם בחוף הים, מול השקיעה, נפעמים מיופייה וכל מה שרציתם הוא לתפוס את הרגע הזה במצלמה שלכם? כמה פעמים באמת הצלחתם בכך וכשצפיתם בתמונה לאחר מכן הרגשתם שהיא אכן הצליחה להנציח את יופיו של הרגע הזה?

אם אתם צלמים מקצועיים אז בוודאי שהצלחתם, אך צלמים חובבים רבים וגם אנשים שפשוט אוהבים לצלם נתקלים פעמים רבות באתגר של צילום שקיעה בפרט או צילום בלילה בכלל. כדי לסייע לכם לצלם שקיעות מדהימות ועל מנת לשדרג את יכולות הצילום שלכם הלילה, כדאי לכם לקרוא את הטיפים הבאים.

מה נחשב צילום שקיעה?

כאשר אנחנו מדברים על צילום שקיעה אנחנו לא מדברים רק על צילום השמש הנושקת לים. אנחנו מדברים על משך זמן ארוך יותר בו ניתן לצלם את השמש והשמיים סביבה קצת לפני שהיא ממש נעלמה וגם קצת אחרי. גם לאחר שהשמש נעלמת משדה הראייה שלנו עדיין נשארים בשמיים קווי אור מרהיבים שיכולים להוות צילום שקיעה יפיפה בפני עצמו.

קווים מנחים לצילום שקיעה

כדי להצליח לצלם תמונת שקיעה יפה ומיוחדת יש להכיר ולהתנסות בכמה טכניקות צילום. חשוב לקחת בחשבון את מדידת האור ולצלם בחשיפה בפיצוי שלילי, התאפשר לכם לקבל פלטת צבעים עשירה ובעלת חיות רבה יותר. כדאי מאוד להתייחס למזג האוויר, שמשפיע גם הוא על מראה השקיעה. שקיעה מעניינת יותר תראה בעת מזג אוויר מעט מעונן ואביך. תמונת שקיעה מוצלחת לא תכלול רק את השמש אלא גם את השמיים סביב לה כדי להוסיף עוד עניין לתמונה. בגלל שבצילום מנסים לנעול את הפוקוס על השמיים ואין בהם נקודת מיקוד חשוב למקם את הפוקוס באופן ידני על אינסוף וכן לקבע את מפתח הצמצם להכי קטן שאפשר. זה ייתן לכם יותר עומק שדה בתמונה.

צילומי לילה

צילום לילה הוא צילום בתנאי תאורה חלשים. מכיוון שכך הוא דורש חשיפה ארוכה יותר ומכאן גם יציבות. לכן חובה להשתמש בחצובה. קביעת מפתח הצמצם הוא שייקבע את משך החשיפה וישפיע גם על העומק בתמונה וגם על איך האורות שכן קיימים ייראו לבסוף. במצב של צמצם פתוח האורות ייראו מרוחים ובמצב של צמצם סגור הם ייראו חדים יותר.

יש עוד קווים מנחים רבים, הן לצילומי לילה והן לצילומי שקיעה. הדרך הכי טובה למי שרוצה להתמקצע בכך היא ללכת ל – קורס מקצועי בצילום, להכיר את המושגים והטכניקות ולהתנסות בשטח תוך קבלת ליווי והדרכה.

סטודיו גברא הוא בית הספר המוביל בישראל ללימודי צילום. בסטודיו גברא תוכלו ללמוד קורסים שונים בתחום הצילום, להשתתף בסדנאות מקצועיות ועוד. קורס צילום מבטיח לכם ידע רב ותוכלו להפוך את תחביב הצילום שלכם למקצוע לחיים.

צילום בשקיעה - קורס צילום

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
   שלחו הודעה
   לוגו ריבוע שקוף

   תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

   פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

   דילוג לתוכן