למה קורס צילום זו המתנה הכי טובה שאתם יכולים לקנות למישהו שאתם אוהבים (או לעצמכם)

בימינו כל אחד יכול לצלם תמונה. כולנו נושאים מצלמות קטנות בכיס בתוך הסמארטפונים שלנו וכולנו יודעים איך להשתמש בהן, כולל עריכה קלה ופילטרים והעלאה לפייסבוק או לאינסטגרם בלחיצה אחת.

עם זאת, יש אנשים שצילום עבורם זה קצת יותר מסלפי פה ושם. אם אתם מכירים מישהו כזה, קורס צילום יכול לעשות עבורו פלאים.

קורס צילום, למתחילים או לכאלה שכבר יודעים איך לעבוד עם המצלמה שלהם ומחפשים להעמיק יותר, מסייע בפיתוח מיומנות, שפה צילומית ואפילו קריירה לכאלה שמעוניינים בכך וגם לכאלה שעדיין לא יודעים שהם מעוניינים.

סביר להניח שיש לפחות כמה אנשים שקרובים אליכם ושאוהבים לצלם יותר מהאדם הממוצע. הם האנשים האלה שבאים לכל מקום עם מצלמה, מוציאים תמונות מדהימות מכל טיול ושכולם מבקשים מהם לצלם עבורם תמונות פרופיל. הם האנשים שתופסים קומפוזיציות מיוחדות בסיטואציות הכי שגרתיות ושרואים דברים קצת אחרת מכולם. עבור אנשים כאלה, קורס צילום יכול לקחת את התחביב צעד קדימה ולהפוך אותם לצלמים שמתעסקים בצילום – בהתחלה אולי מהצד, תוך כדי העבודה הרגילה שלהם, כחלטורה פה ושם. ויש גם כאלה שקורס צילום אחד ידליק אותם, הם ימשיכו לקורס מתקדמים, משם לקורס סטודיו ומשם… השמיים הם הגבול. הם יילמדו שאולי העבודה הרגילה שלהם לא מדליקה אותם כמו עבודות הצילום וייפתחו לעצמם קריירה חדשה – זה יכול לקרות בגיל 25, 35 וגם 55.

כל אחד מגדיר צילום אחרת. אנשים שבאמת נושמים וחיים צילום יגידו שצילום הוא קודם כל לדעת לספר סיפור, ממש כמו סופר, רק בתמונות. את ההשראה לסיפורים צלם שואב מאנשים חיים וסיטואציות שקורות במציאות, ויש צלמים שמצליחים להפוך גם את הדבר הריאליסטי ביותר לסוריאליסטי. קורס צילום לא יעניק למישהו כישרון, אבל מספיק שיש לו את הניצוץ והאהבה לצילום – קורס צילום יכול להצית משהו שאפילו אותו אדם לא ידע שחבוי בו. הוא מפתח את המחשבה, נותן כלים, נותן השראה ומפתח את הראייה הצילומית והיכולת לספר סיפור.

פרט לכך, מי שיודע לנצל את קורס הצילום היטב ואת הסטודיו שבו הוא מועבר, יכול לצאת עם תיק עבודות של ממש ועם קשרים בתעשייה – הרי המרצים בקורס הצילום הם צלמים בעצמם. כמו כן חובב צילום שעד כה התנסה בעיקר בצילום רחוב למשל, ילמד אודות מגוון תחומי צילום – כאלה שמחוץ למסגרת של קורס אולי לא היה חושב להתנסות בהם, לדוגמא: צילום דוקו, פורטרטים, צילום אירועים, צילום אופנה, צילום ילדים ותינוקות וכן הלאה.

עוד סיבה לכך שקורס צילום הוא המתנה המושלמת היא שעבור אנשים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הצילום, זו הזדמנות עבורם להיכנס למסגרת חברתית תומכת. ידוע שבקורסי צילום רוכשים חברים לכל החיים משום שמדובר בקהל עם נושא מאוד חשוב במשותף: האהבה לצילום. לא עובר זמן רב עד שחברים מהקורס קובעים לצאת לימי צילום יחד, לטיולי צילום בארץ ובעולם ועוד. ליווי של אנשים אחרים מהקורס יכול רק לעזור בהתפתחות האישית של כל צלם.

אין דרך לחזות איך הסטודנט/ית יסיימו את קורס הצילום. חלק ממשיכים לצלם כתחביב ומרגישים שהעשירו את עצמם בידע והשראה שתורמת להם בכל פעם שהם משתמשים במצלמה, אחרים לוקחים את העניין ברצינות יתרה ורודפים אחרי קריירה בצילום. אבל מה שבטוח, אף אחד לא מתחרט על החוויה. כמו שאנחנו לא מתחרטים על טיול בחו”ל, על ארוחה טובה במסעדה ועל קריאת ספר טוב. אנשים לא מתחרטים על דברים שעושים להם טוב.

אז אם יש מישהו שקרוב ללבכם שיש לו או לה מצלמה טובה, מתעניין בצילום, מצלם בכל הזדמנות, קורא על צילום ועל צלמים – ועדיין לא עשה קורס צילום מעולם, או שעשה קורס צילום למתחילים ומחפש להתפתח, כנראה שמצאתם את המתנה המושלמת לאותו אדם.

ואם אתם אלה שאוהבים לצלם – עשו משהו בשביל עצמכם השנה, כי אין בעולם אהבה כמו אהבה לעצמנו!

צילום: מזל שופן שעבני

קורס יסודות הצילום: נפתח ב-11 באוקטובר. לחצו כאן

קורס צילום מקצועי: פתוח! ניתן עדיין להירשם (ימי ג’ ערב). לחצו כאן

קורס צילום סטודיו: לחצו כאן

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
   שלחו הודעה
   לוגו ריבוע שקוף

   תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

   פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

   דילוג לתוכן