טכניקות צילום מתקדמות לצילום טוב יותר

כאשר מעוניינים לצלם ילד רץ בחוף הים, מפל, נחל זורם, גלשני רוח או סירת דיג ניתן להעביר את תחושת התנועה של אובייקט בעזרת שימוש במספר טכניקות וזאת על אף שלמעשה הצילום הוא תמונה סטטית.
כדי ללמוד על גישות שונות וטכניקות צילום מתקדמות מומלץ לבחור קורס צילום מקצועי בבית ספר מוכר לצילום. במהלך הקורס רוכשים ידע תיאורטי ומעשי, מושגים חשובים מעולם הצילום, מכירים את מבנה המצלמה ולומדים כיצד לשלוט בה ולתפעל אותה באופן ידני, למידה ושימוש בטכניקות בסיסיות ומתקדמות מתאימות לכל צלם מתחיל, צלם חובב או צלם מקצועי.

טכניקות צילום – מידע חשוב

כשמדברים על טכניקה בסיסית בעולם הצילום, הכוונה היא למעשה היכולת להפעלת המצלמה בצורה ידנית (מניואל M), שליטה בפרמטרים כמו צמצמם, מהירות, ואיזו והבנה על ההשפעה על החשיפה ועומק השדה, היכרות עם סוגי עדשות שונים וחידוד ראיית האור כיווני אור, איכותו וההשפעה על הקונטרסט, הטקסטורות והצבעוניות בפריים.
חשוב לציין כי תחום הצילום הוא תחום יצירתי ועל כן, השליטה הטכניקות השונות היא כמו שליטת הצייר במכחולו, יחד עם זאת הטכניקה נועדה לשרת את היצירתיות, הצילום נוצר במוחו של הצלם עוד בתרם לחץ על ה”קליק” והשליטה בטכניקה מאפשרת לצלם באה לסייע לצלם ליישם את הרעיון שבראשו ולהפוך אותו לפריים מנצח.

צילום בתנועה

אחת הדוגמאות המעניינות לשימוש בטכניקה כדי להעביר רעיון הוא צילום בתנועה, האם הצלם רוצה לשמור את האובייקט חד ואת הרקע “מרוח” או שהצלם בוחר לשמור את הרקע חד ואובייקט ספציפי מטושטש, או אולי להקפיא את התנועה, בחירת הצלם תעביר תחושות שונות וכדי לדעת כיצד לפעול על הצלם ליישם טכניקות שונות כדי להשיג את צילום איכותי, המדויק והמסקרן ביותר ולכן חשוב להכיר את הטכניקות ולרכוש את המיומנות הנדרשת לצלם חובב או מקצועי, כל זאת במסגרת קורסים לצילום מקצועי.

דוגמא למושגים טכניים בסיסיים מעולם הצילום:

 • צילום מאקרו – צילום תקריב של אובייקטים קטנים כמו פרחים, חרקים, טבעת יהלום וכו’.
 • צילום בעדשה שונות – עדשה רחבה מול עדשת טלה – הבדלים, שמושים ומשמעויות.
 • צילום פאנינג – טכניקה הלוכדת אובייקט בתנועה כאשר הרקע מאחורי האובייקט “נמרח”.
 • מהירות תריס – שליטה במהירות תריס וצילום במהירות תריס גבוה מאפשר הקפאת תנועה ומשמש במקרים רבים לצילום ספורט.
 • צילום בתנאי אור קשים (מעט אור) – בתנאי אור קשים, כמו למשל בצילום לילה נדרשת הבנה של הטכניקה כדי לקבל החלטה על מפתח הצמצם, המהירות והאיזו.
 • עיבוד דיגיטלי- צילום מקצועי כולל עיבוד תמונה, שליטה בתוכנת עריכה כמו לייטרום או פוטושופ, מאפשרת לצלם לדייק את התמונה אותה צילם, בעידן הצילום הדיגיטאלי צלם מקצועי לא יוציא תחת ידיו תמונה שלא עברה עיבוד, או כפי שבעבר (בעידן האנלוגי) הצלם היה נכנס לחדר חושך “דארק רום” היום נכנס הצלם המקצועי לתוכנת ה”לייטרום”.
 • צילום בפלאש – צילום בעזרת מבזק היא טכניקה מורכבת הדורשת שליטה ידנית במצלמה כמו גם שליטה ידנית במבזק, עבודה נכונה עם מבזק יכולה לפתוח לצלם אפשרויות רבות נוספות, בעזרת הפלאש- המבזק ניתן להקפיא תנועה, לרכך צללים ועוד שימושים שונים- יש חשיבות רבה להבנה ושליטה במבזק וסנכרון שלו עם הפרמטרים של המצלמה.

קורס צילום מקצועי כולל היכרות ולמידה של טכניקות צילום שונות וכמובן התנסות בטכניקות אלו, קבלת משובים ורכישת ניסיון רב, יחד עם זאת הקורס עוסק בחלקים האישיים והיצירתיים ומאפשר למשתתפים לפתח שפה ויזואלית אישית, הקורס מפתח יכולת ראיה חדשה וכלי נהדר ליצירה וביטוי אישי.
חלק מהמשתתפים יפתחו את עצמם לכיוונים יצירתיים ואחרים לכיוונים מסחריים יותר ועל כן הפרויקט המסכם של הקורס הוא יצירת אתר אישי המייצג את בוגר הקורס, יכולותיו וסגנון הצילום שלו, קורס צילום מקצועי כולל היכרות ולמידה של כלים מהעולם העסקי המאפשרים ומסייעים לבוגרי הקורס בצעדיהם הראשונים בעולם הצילום המסחרי.

רוצים פרטים נוספים כיצד לבחור קורס צילום מקצועי ברמה גבוהה היכנסו למדריך לבחירת קורס צילום ברמה גבוהה

 

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
   שלחו הודעה
   לוגו ריבוע שקוף

   תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

   פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

   דילוג לתוכן