זוויות צילום לצילום משמעותי ומעניין

צילום הוא כלי יעיל לביטוי אישי ולהעברת מסרים שונים, לכל צלם יש אמירה אישית ייחודית ושונה מאחרים. צילום איכותי ומקורי הוא צילום מעניין עם סיפור או מסר מאחוריו, הצילום יכול להפעיל רגש מסוים אצל המביט בו, וכדי להפוך את הצילומים למקוריים, משמעותיים ומעניינים יותר, כדאי לשלוט בטכניקות צילום מתקדמות ולצלם בזוויות מיוחדות.
צלם מנוסה יודע כיצד להשתמש בציוד הצילום שברשותו, לבחור זווית צילום מסוימת המבטיחה נקודת מבט ייחודית ואמירה אישית על אובייקט הצילום, הוא יודע ללכוד את הרגע הנכון והמרגש ביותר ולהעביר תחושות שונות באמצעות צילום.

סוגי זוויות צילום

זווית הצילום משפיעה על הצופה בצילום, וכל זווית יוצרת תחושה שונה ומעבירה סיפור אחרי לגמרי. כדי להבין את חשיבות זווית הצילום אפשר לנסות לצלם בובה של אחד הילדים מלמעלה כלפי מטה, לצלם תמונה נוספת בזווית ישרה ובגובה הבובה, לצלם בזווית מלמטה למעלה, ולבחון את הצילומים השונים ואת הסיפור והרגש המועבר באמצעותם.
כדאי להתנסות בזוויות צילום שונות, ומומלץ לבחור גם זוויות מקוריות ולא שגרתיות. כך ניתן לתעד אובייקטים שונים בצורה מקורית וייחודית ולהעביר מסר רצוי לצופים בתמונות. יש להתייחס גם לתאורה, לקומפוזיציה, לעדשה ולמרחק מנושא הצילום בעת הצילום בזוויות שונות.

זוויות צילום מעניינות ופופולריות

זוויות צילום הן נושא משמעותי עבור צלם חובב או מקצועי, מאחר וכל זווית צילום גורמת לצילום להיראות באופן שונה בהשוואה לצילום הרגיל המבוסס על זווית שטוחה.

הסוגים המעניינים והפופולריים ביותר של זוויות הצילום הם:

 • זווית בגובה העיניים – טכניקה פופולרית לצילום אובייקטים שונים, כולל בני אדם וחיות. יש למקם את המצלמה בזווית המתאימה כך שהאובייקט מצולם בגובה עיני הצלם, בזווית זו לוכדים את פרטי האובייקט בצורה מדויקת.
 • זווית צילום גבוהה (מעוף הציפור) – טכניקה פופולרית לצילום ממעוף הציפור, יש למקם את המצלמה גבוה ככל האפשר מעל האובייקט כדי ללכוד כמה שיותר פרטים בצילום, הטכניקה פופולרית בצילומי נוף ובצילום אירועים.
 • זווית צילום נמוכה – טכניקה פופולרית מאוד לצילום אובייקטים שונים, למשל בניין מגורים גבוה. יש למקם את המצלמה בזווית נמוכה כדי ללכוד בתמונה את גובה האובייקט, ניתן להשתמש בטכניקה זו גם בצילום אנשים כדי להעביר מסר אינטימי ומרגש.
 • צילום תקריב – בטכניקה זו מצלמים מקרוב את האובייקט מקרוב בדרך כלל בעדשת מאקרו, לכן זו זווית צילום פופולריות בעיקר לצילומי אוכל, תכשיטים, חפצים קטנים, פרחים, חרקים ועוד.
 • צילום בזווית מעל הראש – טכניקה המתאימה בעיקר לצילום אירועים, הצלם מציב את המצלמה מעל ראשו כדי ללכוד את אובייקט הצילום, רקע ופרטים נוספים.

קורסים רלוונטיים המלמדים טכניקות וזוויות צילום

כדי לרכוש מיומנות מתקדמת בצילום ועל מנת להבין יותר כיצד המצלמה פועלת ואיך להשיג את הצילום המקורי והמעניין ביותר, כדאי להתנסות בטכניקות ובזוויות צילום מסוגים שונים. כדי להגיע לרמת הגבוהה ביותר בתחום הצילום יש ללמוד את התחום ולתרגל זוויות וטכניקות שונות לצילום.
מומלץ לבחור קורס צילום מקצועי כדי לפתח מיומנויות בתחום זה, בין אם עוסקים בצילום כתחביב ובין אם מעוניינים ללמוד את הנושא כדי להפוך לצלמים מקצועיים. הקורסים הרלוונטיים עבורכם הם קורס ייעודי לצילום מתקדם, הקורס מיועד לבעלי ידע וניסיון בתחום הצילום ולבוגרי קורס יסודות הצילום. בנוסף, אפשר ללמוד קורס ביטוי אישי המיועד לצלמים מקצועיים. הקורסים ממחישים בין היתר את חשיבות זוויות הצילום, ובנוסף רוכשים ידע וניסיון מעשי בקומפוזיציה ותכנון צילומים, זוויות צילום מתקדמות, שימוש נכון ויצירתי באור טבעי או מלאכותי, עבודה נכונה עם מבזק ועוד.

 

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
   שלחו הודעה
   לוגו ריבוע שקוף

   תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

   פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

   דילוג לתוכן