הדרך להיות צלם עיתונות

תחום הצילום הוא רחב ויש בו תתי תחומים מגוונים, ובהם צילום עיתונות. צלמי עיתונות עובדים כשכירים או כפרילנסרים, הם מתעדים אירועים חשובים שקורים בחיים כמו אסונות, מלחמות, אירועי תרבות ופנאי, אזורים מוכי אסון, מפגשים מדיניים חשובים ועוד.
למעשה, צילום עיתונות הוא אחד מעמודי התווך של תחום העיתונאות, ולצלם יש תפקיד מרכזי להביא את האמת לקוראים ולהציג באופן ויזואלי את חדשות היום והשעה. צלמי עיתונות זוכים לביקוש רב במיוחד כיום לאור הפופולריות של הרשתות החברתית ופרסום החדשות באתרי האינטרנט בפלטפורמות הדיגיטליות השונות. צילום איכותי משדרג את קריאת הכתבה בעיתון המודפס או באתר החדשות, הצילום מעניק תמונה רחבה על הנושא הנדון והצלם יכול להעביר מסר מסוים בצילום ולהשפיע על הקוראים.

אילו מאפיינים צריך בשביל להיות צלם עיתונות?

 

אם צילום עיתונות הוא תחום הקרוב אליכם ומושך אתכם, תוכלו להתמקצע כצלמי עיתונות ולפתח קריירה מעניינת ומאתגרת עם סיפוק רב. כדי להיות צלם עיתונות נדרשים מאפיינים ייחודיים, וחייבים לשלוט במצלמות ובציוד צילום. התחום של צילום עיתונות מתאים בעיקר למי שאוהב אתגרים וריגושים בחיים, ולמי שאינו חושש ממכשולים פיזיים, ממצבי לחץ ומהתמודדויות לא פשוטות כדי לשקף את האמת ולהעביר מסר מקורי לקהל הרחב באמצעות תמונה איכותית.
צלמי עיתונות עשויים להתמודד עם חוויות לא פשוטות במהלך תיעוד אירועים שונים כמו אזורים מוכי אסון לאחר שיטפון, סופה, מפולת, מלחמה, פיגועי טרור וכדומה. במסגרת עבודתם עליהם לקבל החלטות מהירות בזמן אמת מאחר ואין להם הזדמנות נוספת לצילום המקום או האירוע, ועליהם לתכנן במהירות את הצילום על פי התוצאה הסופית הרצויה, לכן יש מקרים בהם הצלם ישתמש בעדשה מיוחדת כדי לטשטש מראות קשים או פנים גלויות של אדם כלשהו, והצלם קובע איך המסר יועבר לקהל הקוראים באמצעות הצילום שלו. למעשה, צלם עיתונות עוסק בהיבט הוויזואלי של האירוע החדשותי, ותפקידו חשוב בדיוק כמו התפקיד של כתב העיתונות.

מה מייחד צילום עיתונות לעת סוגי צילום אחרים?

 

ישנם הבדלים משמעותיים בין צלמי עיתונות לצלמים אחרים. בצילום עיתונות חייבים לקבל החלטות מהירות בזמן אמת והצילום העיתונאי הוא בעל משמעות והשפעה על קהל הקוראים. צלם עיתונות מתעד את הרגע בצורה אובייקטיבית ובאופן מדויק והוגן, ולרוב יש נרטיב ברור בצילום מאחר והתמונה מופיעה בתוך כתבה המתעדת אירוע חדשותי מסוים.

אילו קורסים מקצועיים מקנים את הכלים הנדרשים להפוך לצלם עיתונות?

 

כדי להפוך לצלם עיתונות מומלץ ללמוד בשלב הראשון קורס צילום מקצועי. הקורס הבסיסי מקנה כלים וידע הנחוצים לעבודתם של צלמים בכל התחומים. לאחר ששולטים במצלמה ובטכניקות צילום מתקדמות כדאי ללמוד קורס צילום מתקדם הכולל נושאי לימוד כמו צילום תיעודי – עיתונאי.
במהלך הקורס המתקדם לצילום רוכשים ידע מעמיק בעולם הצילום, מפתחים סגנון אישי ושפה ויזואלית מקורית וייחודית, ולומדים טכניקות צילום מתקדמות יותר. במסגרת קורס צילום למתקדמים רוכשים ידע, כלים וניסיון בצילום הרגע המכריע בזמן אמת, בטכניקות של הכנות לקראת צילום ממארב או באמצעות התבוננות מהצד, ולומדים כיצד ליצור קשר ואינטראקציה עם המצולמים כדי לתעד את האירוע ולהעביר מסר מסוים.
כדאי לדעת כי בקורס צילום ועיבוד תמונה רוכשים את כל הידע והכלים הנדרשים להפוך לצלמי עיתונות. בין היתר, הקורס מקנה כלים חשובים כמו אור וקומפוזיציה, עיבוד תמונה בתוכנות גרפיות כמו פוטושופ ולייטרום, צילום פורטרט, צילום בתנאי תאורה קשים, צילומי לילה, צילומי רחוב ועוד. כמו כן, זוכים לכלים כמו צילום וידאו, עריכת סרטונים ומכירים פלטפורמות שונות בהן ניתן להציג צילומי עיתונות איכותיים.

לחצו לפרטים נוספים אודות הקורס צילום ועיבוד תמונה

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
   שלחו הודעה
   לוגו ריבוע שקוף

   תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

   פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

   דילוג לתוכן