גבינות או לא להיות!

סדנאות הצילום החד יומיות של סטודיו גברא הן סדנאות בנות 4-5 שעות ומהוות הזדמנות מצוינת להתמקצע בתחומים ספציפיים, עם הצלמים הטובים בארץ, ללא התחייבות ארוכת טווח. באים, לומדים, מצלמים, נהנים, ובמקרה של סדנת צילום הגבינות שנערכה לפני כחודש – גם אוכלים!

סדנת צילום גבינות בהנחיית הצלם דן לב, צלם מסחרי מזה כ-25 שנה והבעלים של סטודיו דן לב, התקיימה לפני חג השבועות ואליה הגיעו חובבי צילום אוכל וגם כאלה שזו הייתה להם ההתנסות הראשונה בצילום אוכל.

צילום אוכל אמנם הפך לחלק נפרד מכל ארוחה מאז שנכנסו לחיינו הסמארטפון, הפייסבוק והאינסטגרם, אבל כאשר רוצים לצלם אוכל למטרות שיווק ופרסום – נדרשת יד מקצועית ומדויקת. הסדנא נפתחה בהרצאה בת שעה בה הציג דן לב את העקרונות לצילום אוכל, עם דגש על צילום גבינות, בין היתר החשיבות של חומרי גלם, אביזרים וציוד שחשוב להשתמש בהם, תאורה נכונה לצילום אוכל, משחקי אור וצל, זוויות, קומפוזיציה ועומק שדה לצילומי אוכל והחשיבות של שימוש בסטייליסט. בהמשך עלתה לדבר גם הסטייליסטית שליוותה את הסדנא, טליה גון-אסיף, נתנה מספר נקודות וטיפים חשובים בעניין סטיילינג לצילומי אוכל והראתה מעבודותיה.

לאחר ההרצאה ונשנושי גבינות קלים (בכל זאת, שבועות) המשתתפים התחלקו לצמדים ועברו לחלק המעשי והמרכזי של הסדנא. כל זוג בחר גבינה/גבינות מתוך מבחר שסופק על ידי הסטודיו, הקים לעצמו “סט” ובחר אביזרים מתוך מגוון אביזרים ופלייסמנטים שהביאה טליה. מכאן העבודה הייתה עצמאית – מיקום החצובה והמצלמה, בחירת זווית הצילום, סידור האוכל וקביעת התאורה (השימוש היה בעיקר בתאורת חלון ואור יום), תוך ליווי מתמיד של דן וטליה שעברו בין המשתתפים, העירו, הסבירו, תיקנו וייעצו.

לאחר כשעתיים של עבודה וצילום משותפים, כל משתתף היה צריך לבחור את התמונה אותה ירצה להציג בפני הכיתה. הקבוצה נאספה לביקורת עבודות ודן הקרין את כל התמונות וניתח כל אחת מבחינה מקצועית על מנת שהמשתתפים יוכלו לצאת מהסדנא עם כלים להמשך.

אז כן, יש בצילום אוכל הרבה יותר ממה שאתם רואים באינסטגרם –מחשבה מקדימה, יצירתיות, השקעה וגם הרבה דיוק ומקצועיות. רוצים ללמוד עוד בנושא? דן מעביר גם סדנאות ממושכות יותר של 7 מפגשים העוסקות בצילום אוכל באופן מעמיק. לפרטים בנוגע לסדנאות צילום אוכל לחצו כאן.

צפו בקליפ מדליק שצילם וערך ערן כהן המסכם ב-2 וחצי דקות קצביות את הסדנא המדהימה:

https://www.youtube.com/watch?v=HWXKisArOuM

סדנת צילום גבינות - 1

סדנת צילום גבינות - 2

 

למידע ופרטים נוספים כתבו לנו:
   שלחו הודעה
   לוגו ריבוע שקוף

   תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

   פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

   דילוג לתוכן