הקואופרטיב הוקם מתוך יוזמה משותפת של סטודיו גברא ועמותת “המרחב החברתי”
כמרכז ללימודי צילום מקצועי.
מתחם של צלמים, סטודנטים, שוחרי אמנות, אוהבי דוקו, ויוזמי פרוייקטים חברתיים.

מקום בו הצילום הוא דרך חיים.

 

הקואופרטיב הוקם מתוך יוזמה משותפת של סטודיו גברא ועמותת “המרחב החברתי”
כמרכז ללימודי צילום מקצועי.
מתחם של צלמים, סטודנטים, שוחרי אמנות, אוהבי דוקו, ויוזמי פרוייקטים חברתיים.

מקום בו הצילום הוא דרך חיים.

 

הסיפור שלנו

 

מיזם הקואופרטיב נולד מתוך התחושה שאנחנו רוצים ואפילו חייבים שינוי, שאנחנו צריכים לדייק את מה שאנחנו טובים בו ומתוך תחושה שאנחנו רוצים להיות יותר יחד, שבעידן שבו רוב התקשורת מתקיימת ברשתות החברתיות ובווצאפ אנחנו רוצים להיפגש, לשתות קפה בבוקר יחד, לראות פרצופים מחייכים, לדבר צילום, להקשיב אחד לשני לתמוך ולהיתמך.

מיזם הקואופרטיב הוקם  ע״י סטודיו גברא בשיתוף פעולה עם עמותת “מרחב חברתי”, המאתרת מבנים הנמצאים בהליכי רישוי, מקבלת אותם מהיזם, משפצת אותם והופכת את המבנה הנטוש לפרויקט חברתי במטרה ליצור תנועה ויצירתיות ובכך לחולל שינוי ולקדם את העשייה המיטיבה.

המבנה מאוכלס בצלמים בוגרי סטודיו גברא ואלינו הצטרפו ועוד יצטרפו אומנים מתחומים שונים, במקום יפעלו סטודיואים מסחריים לצד בית הספר, גלריה להצגת תערוכות וחללי עבודה שניתן להשכיר לפי שעות בסגנון WE WORK.

מבנה הקואופרטיב מייצר מרחב המאפשר לצלמים ליצור ולהתפרנס, אך מעבר לכך, מייצר מפגש של אומנים מתחומים שונים וכר פורה לשיתופי פעולה, סוג של “אקו סיסטם” של יצירה וחדשנות, שיתוף והשראה.

סטודיו גברא משמש במשך שנים כ”בית יוצר” לצלמים, התהליכים בסטודיו הם הרבה מעבר ללימודי צילום ברמה הטכנית ורבים מהבוגרים שלנו חווים את תקופת הלימודים בסטודיו כתהליך משנה חיים.

כמי שנמצאים בשוק הצילום מעל 60 שנים, אנו יודעים ומכירים את התחושה אותה חווה הצלם המקצועי, תחושה של אחריות גדולה כלפי הלקוח, תחושה שלא תמיד יש עם מי להתייעץ, להחליף ציוד, מחשבה, חוויה… אנחנו מלמדים את הסטודנטים שלנו שאצלנו זה אחרת, תחושת המשפחתיות והנדיבות בניסיון ובידע הייתה תמיד חלק משמעותי ממי שאנחנו.

היום עם המעבר למבנה הקואופרטיב, אנחנו מזהים את ההזדמנות להפוך את הרעיון למשהו שהוא ממשי, חלק מרכזי ברציונל שבהקמת הקואופרטיב הוא בפשטות לא להיות לבד, לדעת שיש סביבך אנשים שאתה יכול לסמוך אליהם, צלמים שמדברים באותה שפה שאפשר להתייעץ איתם בכל נושא ושיהיו תמיד שם כדי לתמוך ולסייע, בכנות ובנדיבות.

 

תכנית המתחם - 1938

.

המתחם בו אנחנו נמצאים הוא מבנה חד קומתי

(תקרות גבוהות של 6 מטר), באזור התחנה המרכזית הישנה, המבנה בצורת האות ח נמצא על רחובות מנחם בגין, הגליל והשרון ובמרכזו חצר גדולה, לכל סטודיו יש כניסה מנפרדת מהרחוב ולכולם יציאה אחוריות לחצר המשותפת, שתהיה לב המתחם.

איך מגיעים לקואופרטיב?

דרך מנחם בגין 30, תל אביב

מוזמנים להתקשר אלינו:
03-5285105

אירועים קרובים בקואופרטיב:

מסיבת פתיחת מתחם הקואופרטיב!!

ימים
שעות
דקות

פתיחת שנת הלימודים בסטודיו גברא

ימים
שעות
דקות

תערוכה 

ימים
שעות
דקות
שלחו הודעה
לוגו ריבוע שקוף

תודה שנרשמתם ליום הפתוח!

פרטים נוספים ישלחו במייל בהקדם

דילוג לתוכן